Home / MotoGP / Honda rozczarowana decyzją sędziów

Honda rozczarowana decyzją sędziów

Rossi w wyścigu zajął trzecie miMenadżer teamu Repsol Honda wyraził swoje niezadowolenie, po tym jak sędziowie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii postanowili nie karać Valentino Rossiego za wyprzedzanie podczas żółtej flagi.

Rossi w wyścigu zajął trzecie miejsce i odrobił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Nicky’ego Haydena 5 punktów. Teraz ze stratą 21 oczek Włoch zajmuje 2 pozycję w tabeli mistrzostw.

Rossi podczas jednego z okrążeń wyprzedził Caseya Stonera, kiedy to wirażowi machali żółtymi flagami po wypadku Carlosa Checki. Jednak dyrekcja wyścigu nie wyciągnie żadnych wniosków wobec 5-cio krotnego Mistrza Świata, ponieważ Rossi po chwili został wyprzedzony przez Stonera.

”Jestem bardzo rozczarowany z decyzji podjętej przez dyrekcję wyścigu, że nagradza Valentino Rossiego za wyprzedzanie podczas żółtej flagi,” powiedział menadżer Repsol Hondy Tanaka.

Haydenowi zajęło dwa kolejne okrążenia, żeby wyprzedzić Stonera, a następnie zbliżył się na 0,3 sekundy do jadącego na 4. miejscu Rossiego. Jednak ten na ostatnim zakręcie wyprzedził jeszcze jadącego na 3. pozycji Sete Gibernau.

AUTOR: Redakcja