Home / MotoGP / Iannone: Czuję się bardzo słaby

Iannone: Czuję się bardzo słaby

Andrea Iannone podczas domowej dla siebie rundy w Mugello boryka się z grypą żołądkową. W dzisiejszych kwalifikacjach zawodnik Suzuki „wywalczył” tylko szesnastą pozycję do jutrzejszego wyścigu. Do Mavericka Vinalesa, który wywalczył pole position stracił ponad sekundę.

Iannone już od początku włoskiej rundy boryka się z problemami zdrowotnymi. Już wczoraj narzekał na te problemy i „bieganie do łazienki”, w efekcie czego zgubił kilka kilogramów i osłabił swój organizm.

„Mam wrażenie, że z motocyklem jest coraz lepiej chociaż wynik z kwalifikacji nie jest zadowalający – komentuje Iannone – Ciężko jest mi teraz poprawiać cokolwiek. Kwalifikacje wypadły słabo a nadrobić w wyścigu startując z takiej pozycji nie jest łatwe. Mam jednak nadzieję na dobry początek i dobry wyścig. Czułem się dzisiaj lepiej ale nadal jestem bardzo osłabiony.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

W pierwszych pięciu wyścigach Andrea Iannone zebrał tylko 15. punktów a najlepszą, siódmą pozycje wywalczył w Austin. ManiacJoe wygrywał dwukrotnie w Mugello jeżdżąc w kategorii Moto2 w latach 2010 i 2012. W ostatnich dwóch latach w kategorii MotoGP dosiadając jeszcze motocykla Ducati dwukrotnie stawał na podium – w 2015 roku na drugim stopniu a rok temu wywalczył trzecie miejsce.

Źródło: speedweek.com

AUTOR: Kuba Owsianowski