Home / MotoGP / Iannone: Czuję się bardzo słaby

Iannone: Czuję się bardzo słaby

Andrea Iannone podczas domowej dla siebie rundy w Mugello boryka się z grypą żołądkową. W dzisiejszych kwalifikacjach zawodnik Suzuki „wywalczył” tylko szesnastą pozycję do jutrzejszego wyścigu. Do Mavericka Vinalesa, który wywalczył pole position stracił ponad sekundę.

Iannone już od początku włoskiej rundy boryka się z problemami zdrowotnymi. Już wczoraj narzekał na te problemy i „bieganie do łazienki”, w efekcie czego zgubił kilka kilogramów i osłabił swój organizm.

„Mam wrażenie, że z motocyklem jest coraz lepiej chociaż wynik z kwalifikacji nie jest zadowalający – komentuje Iannone – Ciężko jest mi teraz poprawiać cokolwiek. Kwalifikacje wypadły słabo a nadrobić w wyścigu startując z takiej pozycji nie jest łatwe. Mam jednak nadzieję na dobry początek i dobry wyścig. Czułem się dzisiaj lepiej ale nadal jestem bardzo osłabiony.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

W pierwszych pięciu wyścigach Andrea Iannone zebrał tylko 15. punktów a najlepszą, siódmą pozycje wywalczył w Austin. ManiacJoe wygrywał dwukrotnie w Mugello jeżdżąc w kategorii Moto2 w latach 2010 i 2012. W ostatnich dwóch latach w kategorii MotoGP dosiadając jeszcze motocykla Ducati dwukrotnie stawał na podium – w 2015 roku na drugim stopniu a rok temu wywalczył trzecie miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: speedweek.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarzy 6

  1. Aaaa, to przepraszam Pana i zwracam honor. Przy takich temperaturach gryoa żołądkowa to hardkor.

  2. Szkoda mi że AI złapała ta grypa. Jego „torowe szaleństwo” dodaje nieco kolorytu temu sportowi. Nie jestem jakąś jego wielką fanką ale specjalnie nic do niego nie mam. Szkoda że go to dopadło :-(((

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 1,242 sek