Home / MotoGP / Iannone: Osiągam lepsze czasy niż Maverick

Iannone: Osiągam lepsze czasy niż Maverick

Andrea Iannone przyznał, że mocno pracuje nad tym, by wyjść z zeszłorocznego cienia Mavericka Vinalesa i osiągać podobne do niego wyniki. Włoch na razie bardzo słabo punktuje, mimo że jego zdaniem, tempo wyścigowe jest podobne jak rok temu w przypadku Hiszpana. Po prostu, do przodu poszła konkurencja.

„Wierzę w tę fabrykę, tę markę. Zmiana tej sytuacji jest dla mnie dużą motywacją. To duże wyzwanie, zwłaszcza teraz, bo jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Oczekiwaliśmy, że będziemy w zupełnie innym położeniu.” – powiedział Andrea Iannone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W niektórych obszarach nie poprawiliśmy się jeszcze, ale teraz, krok po krok skupiamy się na tym. Przyglądam się danym z zeszłego roku i nie ma zbyt wielkich różnych z Maverickiem, jedynie ostatnia faza wejścia w zakręt. Dojeżdżał do nich w bardziej wyprostowanej pozycji.” – dodał Włoch, oceniając różnice w jeździe pomiędzy nim, a Vinalesem.

„Próbowałem dopasować się tak, jak robił to Maverick, ale miałem wtedy wiele innych kłopotów. W mniej więcej większości wyścigów, dojeżdżałem do mety z lepszym czasem łącznym niż on, ale wyniki były zupełnie inne, ponieważ nawet mając lepsze czasy, byłem dziesiąty – a on drugi czy pierwszy. Z pewnością zawsze daję z siebie 100 procent, ale nie wszystko zależy ode mnie.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło bikesportnews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,712 sek