Home / MotoGP / Iannone w poszukiwaniu tempa wyścigowego

Iannone w poszukiwaniu tempa wyścigowego

Iannone Katar

Zwycięzca piątkowych treningów wolnych Włoch Andrea Iannone jest przekonany, że dzięki poprawie stabilności Ducati GP16 jego tempo w niedzielnym wyścigu otwierającym zmagania Mistrzostw Świata MotoGP wzrośnie. 

Zawodnik fabrycznego zespołu Ducati był najszybszy w piątkowych sesjach treningowych wyprzedzając drugiego Jorge Lorenzo o 0,137 sekundy i na obecną chwilę pozostaje faworytem sobotnich kwalifikacji. Główną zagwozdką włoskiego zawodnika były problemy ze stabilnością Ducati. #29 jest pewny, że w sobotę wraz z zespołem mogą poczynić  drobne korekty, aby w niedzielnym wyścigu być jeszcze silniejszym.

„Chcę poprawić tempo wyścigowe. Mam pewne problemy podczas prowadzenia motocykla, chcę poprawić trochę stabilność. Jeśli to poprawimy to na pewno będziemy mieli szybsze tempo wyścigowe, ponieważ motocykl jest łatwiejszy do jazdy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Iannone podczas FP3 miewał drobne problemy z tylną oponą, ale ogólnie rzecz biorąc, 26-latek pochwalił postępy poczynione przez Michelin w okresie zimowym.

„Myślę, że strategia w kwalifikacjach nieco się zmieni. Staraliśmy się naciskać od samego początku i było całkiem nieźle, dużo trudniej było w FP2, kiedy zmieniłem oponę, próbowałem mocno naciskać i wtedy miałem problemy z tyłem. Odczucie z tylną oponą jest inne. Ta opona dobrze spisuje się z okrążenia na okrążenie, więc lepiej jest zjechać do boksu, założyć nową oponę, czy kontynuować na poprzedniej? To jest pytanie na tę chwilę, ale na pewno staraliśmy się jak najlepiej. Na pewno jest to dobre dla wyścigu, ale po sześciu czy siedmiu okrążeniach tempo spadnie, to jest normalne. Jestem bardzo zadowolony z obu opon, zarówno przedniej jak i tylnej, dla mnie zrobili krok do przodu. Opony Michelin podczas zimy dużo się poprawiły i jestem z tego bardzo zadowolony.” – powiedział Iannone

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 0,701 sek