Home / MotoGP / Jak ważne jest wygranie pierwszego wyścigu?

Jak ważne jest wygranie pierwszego wyścigu?

Mistrz Świata Valentino Rossi będzie, w najbliższą niedzielę na torze w Jerez, walczył o szóste z rzędu zwycięstwo w wyścigu inauguracyjnym sezon.
Rossi, który zdobywał tytuł w królewskiej klasie przez ostanie 5 lat, zawsze zwyciężał pierwszą rundę. Mistrz Świata Valentino Rossi będzie, w najbliższą niedzielę na torze w Jerez, walczył o szóste z rzędu zwycięstwo w wyścigu inauguracyjnym sezon.
Rossi, który zdobywał tytuł w królewskiej klasie przez ostanie 5 lat, zawsze zwyciężał pierwszą rundę.

Patrząc wstecz, w ponad 57 letnią historię mistrzostw można zauważyć, iż inaugurujący sezon wyścig wydaje się być ważny:

– 31 zawodników, którzy wygrali w pierwszym wyścigu sezonu zdobywało także mistrzostwo świata

– 41 zawodników, którzy stawali na podium podczas pierwszego wyścigu sezonu zdobywało tytuł mistrza świata

– 16 razy podczas ostatnich 20 lat jeździec, który stawał na podium podczas wyścigu inauguracyjnego sezon zdobył mistrzowski tytuł

– Tylko dwoje zawodników, którym podczas pierwszego wyścigu nie udało się wywalczyć żadnego punktu, zwyciężali na koniec roku w klasyfikacji generalnej, a byli to: Mick Doohan w 1998 i Wayne Rainey w 1992

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,707 sek