Home / MotoGP / Japończyk ma zastąpić w Suzuki Alexa Rinsa

Japończyk ma zastąpić w Suzuki Alexa Rinsa

Choć nie jest to jeszcze pewne, wiele wskazuje na to, że w kolejnym GP Hiszpanii Alexa Rinsa w barwach Suzuki zastąpi kierowca testowy japońskiej marki – Takuya Tsuda. Miał on i tak udać się do Jerez, by po wyścigu wziąć udział w testach, gdzie sprawdzane będą nowe opony Michelina o sztywniejszej strukturze.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Rins złamał w treningach lewy nadgarstek i nie ma możliwości, by wyzdrowiał do kolejnego wyścigu. Najprawdopodobniej opuści także dwa kolejne wyścigi, bowiem jego rekonwalescencja obliczana jest na około sześć do ośmiu tygodni. Na razie nie było jeszcze operacji, gdyż po powrocie do Barcelony oczekiwano na zejście opuchlizny z ręki.

Takuya Tsuda jest etatowym testerem Suzuki, jak i zawodnikiem Japanese Superbike Championship, gdzie aktualnie jest wicemistrzem. 31-latek zdobył dla Suzuki pole position w 2014 roku w wyścigu Suzuka 8 Hours.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Żart za 3…2….1…
    Może wygra wyścig w Jerez

  2. Słyszałam, że Danny Kent jest już wolny – może więc jemu dać szansę ? Po co Suzi tester w wyścigu skoro i tak jest ich testerem ?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 1,238 sek