Home / MotoGP / Jeszcze raz Toni Elias

Jeszcze raz Toni Elias

Zespół Pramac Racing Team potwierdził, że Toni Elias po raz kolejny zastąpi kontuzjowanego Hectora Barberę – tym rzem podczas rundy MotoGP w czeskim Brnie. Hiszpański motocyklista uszkodził kręgosłup podczas wypadku na Indianapolis – runda na Brickyard miała być dla Barbery powrotem do ścigania po kontuzji nogi, a skończyła się innym poważnym urazem.


Barbera już w pierwszym treningu na Indianapolis zaliczył wywrotkę w ostatnim zakręcie. Toni Elias, obecny w boksach Pramac w Stanach Zjednoczonych, zastąpił go podczas reszty weekendu, ale jego tempo odbiegało od tempa innych zawodników na motocyklach prototypowych i w konsekwencji Hiszpan przegrał nawet z maszynami typu CRT dojeżdżając do mety na 11. pozycji.

Elias wciąż pozostaje bez pracodawcy w serii Moto2, więc trzeci występ w kategorii MotoGP dla stajni Pramac jest mu jak najbardziej na rękę. Poprzednio poza Indianapolis pojechał również na Laguna Seca, gdzie jednak upadł już po dwóch okrążeniach. W przeszłości radził sobie w Brnie bardzo dobrze – w 2008 roku zajął nawet świetne drugie miejsce na Ducati satelickiego zespołu Alice Team. Hector Barbera ma powrócić do startów podczas kolejnej rundy – 16. września na torze Misano.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Życzę Toniemu powrotu do GP. Myślę, że w jego sytuacji byłby zadowolony nawet z CRT.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,724 sek