Home / MotoGP / Johann Zarco myśli o podium w GP Czech

Johann Zarco myśli o podium w GP Czech

Długa przerwa w MotoGP pozwoliła Johannowi Zarco na odpoczynek – francuski zawodnik nie miał udanej poprzedniej rundy w Niemczech, gdzie na domowym Sachsenringu dokonale poradził sobie drugi z zawodników Tech 3 Yamahy, Jonas Folger. Dla Zarco taki wynik to potwierdzenie siły zespołu i dodatkowa motywacja, by „przeskoczyć” wynik partnera zespołowego.

„Zbliża się GP Czech, a po letniej przerwie jestem pełen energii. Mam dużą pewność siebie na tym torze i od czasu, gdy rozpocząłem moją karierę wyścigową, byłem tutaj całkiem szybki. Na Sachsenringu mieliśmy skomplikowany weekend, ale wiele się nauczyłem, a podium Jonasa dało mi motywacyjnego kopa przed kolejnymi rundami.” – powiedział Johann Zarco, który ma już na koncie miejsce na podium, prowadzenie w wyścigu i zdobyty pierwszy rząd. Czeka jednak na pierwszą wygraną w królewskiej klasie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Podczas gdy ja miałem trochę problemów w Niemczech, on wykonał naprawdę solidną robotę, co oznacza, że mamy odpowiedni motocykl i zespół. Ogólnie rzecz biorąc, układ toru w Brnie jest bardzo dobry dla Yamahy, więc będę skupiony. Mam nadzieję, że we wszystkich trzech dniach będę w stanie uzyskiwać mocne rezultaty. Będę naciskał i pracował przed wyścigiem, a może uda się zdobyć kolejne miejsce na podium.” – dodał Francuz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
102 zapytań w 1,545 sek