Home / MotoGP / Jonas Folger chce jeździć jak Lorenzo

Jonas Folger chce jeździć jak Lorenzo

Wideo: Jonas Folger odpowiada na 10 ważnych pytań

Debiutujący w MotoGP Jonas Folger przyznał, że jego celem jest nauczenie się sposobu jazdy, jaki prezentuje Jorge Lorenzo. Młody niemiecki zawodnik na testach posezonowych miał okazję podpatrzeć jak Hiszpan jeździ na maszynie Ducati.

„Nie szukałem nikogo, za kim mógłbym jeździć, ale pojawiła się w pewnym momencie szansa, abym jechał za Jorge, co było bardzo interesujące. W tamtej chwili miałem na koncie większą liczbę okrążeń i normalnie by mi odjechał, ale wtedy nasze czasy były podobne. Mogłem zobaczyć inny sposób, w jakim on jeździ na motocyklu.” – powiedział Folger, który w tym sezonie będzie startował na Yamasze, jakiej do poprzedniego roku dosiadał Lorenzo. Styl, jaki prezentuje Hiszpan, jest więc ściśle związany z japońską maszyną.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jest zawodnikiem jeżdżącym bardzo płynnie. Ja wciąż muszę się uczyć takiej jazdy. Właśnie o tym wciąż przypomina mi szef mojej załogi – aby jeździć płynnie. Zwykle, by pojechać szybciej, hamujesz później i wcześniej odkręcasz gaz. Ale na tym motocyklu jest inaczej. Ciężko jest nastawić się na płynną jazdę. Obecnie to najtrudniejsza rzecz.” – dodał.

„Sposób, w jaki zamykasz przepustnicę i w jaki jeździsz na motocyklu jest zupełnie inny. Moto2 i Moto3 w porównaniu do tego to zupełnie różne rzeczy. Największym zaskoczeniem było to, jak gładko może jeździć ten motocykl z tak wielką mocą i szybkością. W porównaniu do Moto2 jest o wiele mniej niestabilności. Musisz nim jeździć płynnie. Gdy brakuje stabilności, czasy się pogarszają.” – zakończył, porównując motocykle różnych klas.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. Ja z kolei chciałbym jeździć jak Jonas Folger ;)

  2. A ja bym chciał jeździć jak Laventino46 :D

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
38 zapytań w 1,660 sek