Home / MotoGP / Jonas Folger zawodnikiem Tech 3 Yamahy

Jonas Folger zawodnikiem Tech 3 Yamahy

Jonas Folger

Zespół Tech 3 potwierdził, że w przyszłym roku w jego składzie będzie startował Jonas Folger, mający na koncie zwycięstwa w 125ccm, Moto3 i Moto2. Obecnie Niemiec zajmuje piątą pozycję w pośredniej kategorii.

22-latek podpisał jednoroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Niemiec zastępuje w ten sposób Bradley’a Smitha, który podjął wyzwanie i został kierowcą fabrycznym KTM-a. Nie wiadomo, co z drugim z zawodników Tech 3 – Polem Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem absolutnie podekscytowany tą wiadomością i nie mogę uwierzyć, że to się dzieje. Jestem w mistrzostwach świata od wielu lat. Przejście do czołowej kategorii to spełnienie marzeń. Chciałbym podziękować wszystkim moim sponsorom, wspierającym mnie w tych latach.” – powiedział Folger.

Po raz pierwszy na motocyklu Yamaha M1 Jonas Folger ma zasiąść podczas testów posezonowych w Walencji w listopadzie. Niemiec wygrał w swojej karierze 1 wyścig 125ccm, 1 w Moto3 oraz 2 w Moto2 w ubiegłym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Ciekawe. Wielkie gwiazdy z niższych kategorii dają dupy (czy. Kent, Miller, Rabat), wiec moze on pokaze swoje umiejętności.

  2. A Zarco jest opcją dla Suzuki na następny sezon.

  3. Widzę w nim spory potencjał, tylko, żeby potrafił jeździć zawsze tak, jak teraz w pojedynczych wyścigach :)

  4. Folger moim zdaniem to szybki ale niestety „nierówny” zawodnik. Raz jedzie jak marzenie a raz jak totalna kaszana. Życzę mu jak najlepiej ale mój instynkt podpowiada mi że Tech3 w sezonie 2018 postawi na innego zawodnika. Folger swoją skutecznością trochę przypomina mi ścieżkę „kariery” jaką przeszedł Stefan Bradl. Myślę że Folger skończy podobnie jak Bradl – oczywiście nie życzę mu tego ale…..życie……….cóżżż…

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
30 zapytań w 0,804 sek