Home / MotoGP / Jorge Lorenzo chciałby kolejnej walki z Rossim o tytuł

Jorge Lorenzo chciałby kolejnej walki z Rossim o tytuł

Jorge Lorenzo i Valentino Rossi

Jorge Lorenzo przyznał, że chciałby w 2016 roku kolejny raz walczyć o mistrzostwo przeciwko Valentino Rossiemu, choćby z tego powodu, że oznaczałoby to dalszą konkurencyjność zespołu Yamahy. Japoński producent zdominował sezon 2015, a Lorenzo wygrał aż siedem wyścigów z 18, przy czterech triumfach Rossiego. Pozostałe wyścigi wygrała Honda.

Rossi prowadził w generalce od pierwszej rundy, ale wszystko odwróciło się po finale sezonu w Walencji. Lorenzo, zapytany o to, czy chciałby kolejnego w swojej karierze pojedynku z Rossi, odpowiedział: „Mam nadzieję, że tak będzie, ponieważ to oznaczałoby, że nasi rywale wciąż są z tyłu.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Chciałbym, by znowu tak było, ponieważ dzięki temu ja lub Valentino znów mielibyśmy mistrzostwo. Ogólnie, nasz motocykl jest kompletny jeśli chodzi o rozwój. Problemem są natomiast nowe przepisy dotyczące elektroniki, a także nowa marka ogumienia. To zmienia bardzo wiele.” – dodał aktualny mistrz.

„Nie wiemy jeszcze jak będzie, ponieważ mieliśmy dopiero jedne testy, w Walencji, zaraz po wyścigu. Nie sprawdziliśmy więc, jak nowa elektronika i opony działają na innych torach. Od czasu Walencji również inne zespoły poprawiały swoje motocykle i elektronikę. Niedługo zobaczymy jak radzą sobie w nowej sytuacji inne fabryki, motocykle i zawodnicy. Na razie nie można powiedzieć nic o osiągach.” – zakończył.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Jeśli tylko 93 będzie gotowy to na pewno.

  2. „Mam nadzieję, że tak będzie, ponieważ to oznaczałoby, że nasi rywale wciąż są z tyłu.” Zapomnial dodac „sa z tylu i ochraniaja plecy”. ;-)

  3. O ile Valentino nadąży :) bo 0,5 sekundy wolniej na okrążeniu to troszkę za dużo aby Rossi walczył o tytuł :P

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,945 sek