Zobacz ofertę sklepu LOMOTO
Home / MotoGP / Jorge Lorenzo: Spodziewałem się o wiele więcej

Jorge Lorenzo: Spodziewałem się o wiele więcej

lorenzo

Po wykręceniu nowego rekordu toru podczas sobotnich treningów wolnych, Jorge Lorenzo liczył na kontynuację świetnego tempa i zwycięstwo w kwalifikacjach. Jednak plany Hiszpana popsuł jego rodak Marc Marquez, ustanawiając nowy rekord toru, wyprzedzając Lorenzo o ćwierć sekundy. Lorenzo traci do Marqueza 43 punkty w klasyfikacji generalnej.

„Po porannych sesjach treningowych, kiedy wykręciłem rekordowy czas, a mogłem pojechać jeszcze szybciej, tylko zostałem spowolniony przez innych zawodników, spodziewałem się znacznie szybszego rezultatu po południu.” – stwierdził Lorenzo

„Jednak temperatura wzrosła i podczas wyjazdu na drugim komplecie opon jechałem zbyt agresywnie. Hamowałem zbyt późno i otwierałem za mocno manetkę gazu. Nie poprawiłem się w stosunku do pierwszego czasu.”

„Czas okrążenia Marqueza był imponujący, był bardzo, bardzo szybki, nie spodziewałem się, że jest tak szybki. To imponujące, może pomogli mu zawodnicy przed nim i  wzbudzili w nim dodatkową siłę.”

„W każdym razie, dzisiaj oczekiwaliśmy pole position, jednak drugie miejsce też jest bardzo dobre wiedząc, że dysponujemy dobrym tempem na starych oponach i będziemy starać się ustabilizować je w wyścigu. Zobaczymy co przyniesie pogoda, jeśli wyścig będzie suchy, myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani.”

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

komentarze 2

  1. Dzisiaj to będzie padać i znowu będzie jeździł na kwadratowo :)

  2. Marquezowi zdecydowanie pomoglo to, ze byli przed nim zawodnicy, ale i tak zrobilby rekord okrążenia. Teraz pada, wiec wiadomo kto się nie liczy w wyścigu.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
32 zapytań w 0,786 sek