Home / MotoGP / Jorge Lorenzo: Spodziewałem się o wiele więcej

Jorge Lorenzo: Spodziewałem się o wiele więcej

lorenzo

Po wykręceniu nowego rekordu toru podczas sobotnich treningów wolnych, Jorge Lorenzo liczył na kontynuację świetnego tempa i zwycięstwo w kwalifikacjach. Jednak plany Hiszpana popsuł jego rodak Marc Marquez, ustanawiając nowy rekord toru, wyprzedzając Lorenzo o ćwierć sekundy. Lorenzo traci do Marqueza 43 punkty w klasyfikacji generalnej.

„Po porannych sesjach treningowych, kiedy wykręciłem rekordowy czas, a mogłem pojechać jeszcze szybciej, tylko zostałem spowolniony przez innych zawodników, spodziewałem się znacznie szybszego rezultatu po południu.” – stwierdził Lorenzo

„Jednak temperatura wzrosła i podczas wyjazdu na drugim komplecie opon jechałem zbyt agresywnie. Hamowałem zbyt późno i otwierałem za mocno manetkę gazu. Nie poprawiłem się w stosunku do pierwszego czasu.”

Kliknij, aby pominąć reklamę

„Czas okrążenia Marqueza był imponujący, był bardzo, bardzo szybki, nie spodziewałem się, że jest tak szybki. To imponujące, może pomogli mu zawodnicy przed nim i  wzbudzili w nim dodatkową siłę.”

„W każdym razie, dzisiaj oczekiwaliśmy pole position, jednak drugie miejsce też jest bardzo dobre wiedząc, że dysponujemy dobrym tempem na starych oponach i będziemy starać się ustabilizować je w wyścigu. Zobaczymy co przyniesie pogoda, jeśli wyścig będzie suchy, myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani.”

Kliknij, aby pominąć reklamę

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Zdjęcie profilowe Dominik Zajączkowski

komentarze 2

  1. Zdjęcie profilowe R79

    Dzisiaj to będzie padać i znowu będzie jeździł na kwadratowo :)

  2. Zdjęcie profilowe Waluk

    Marquezowi zdecydowanie pomoglo to, ze byli przed nim zawodnicy, ale i tak zrobilby rekord okrążenia. Teraz pada, wiec wiadomo kto się nie liczy w wyścigu.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
64 zapytań w 0,785 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!