Home / MotoGP / Jorge Lorenzo: Trudne chwile niedługo się skończą

Jorge Lorenzo: Trudne chwile niedługo się skończą

Mimo zaledwie pięciu punktów na koncie i jednego nieukończonego grand prix, Jorge Lorenzo nie traci dobrego humoru. Hiszpan otwarcie mówi o tym, że jego sezon rozpoczyna się tak naprawdę w Austin, na torze, który bardzo pasuje do motocykla Ducati.

W Argentynie Lorenzo przejechał zaledwie jeden zakręt. Poza utratą punktów najbardziej boli jednak brak możliwości zbierania doświadczeń na dystansie wyścigu. W Austin #99 nie odniósł jeszcze zwycięstwa i prawdopodobnie w tym roku będzie o nie trudno, ale najważniejsze dla Lorenzo będzie pokazanie progresu na nowym dla siebie motocyklu.

„W końcu przybyliśmy do Austin, po moim ostatnim upadku na Termas de Rio Hondo nie mogłem się tego doczekać. Nie chcę już myśleć o tym, co stało się w Argentynie i o tym, że dotychczasowe wyniki nie są takie, jakich oczekiwaliśmy. Myślę, że jesteśmy na właściwej drodze, żeby się poprawić. Niestety, z takich czy innych powodów nie byłem w stanie tego jeszcze zaprezentować.” – powiedział Jorge Lorenzo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tor w Teksasie to oczywiście bastion Marka Marqueza, ale zawodnik Repsol Hondy też słabo rozpoczął sezon i nie stał jeszcze na podium, podobnie jak Lorenzo samemu eliminując się z GP Argentyny po błędzie. Lorenzo chciałby dobrze wykorzystać czas od piątku do niedzieli, kiedy to o godzinie 21:00 wystartuje wyścig MotoGP o GP Ameryk.

„Austin to wspaniały tor, jeden z tych, gdzie nigdy nie wygrałem, ale Ducati zawsze było tu konkurencyjne, a w ostatnich trzech latach zawsze było na podium. To dobry obiekt, żeby dalej rozwijać Desmosedici i adaptować do niego mój styl jazdy. W zespole pozostajemy optymistami, pracujemy wspólnie i jestem pewny, że trudne momenty wkrótce staną się przeszłością.” – dodał zawodnik fabrycznej ekipy Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

Czy Jorge Lorenzo zdobędzie w Austin więcej niż 5 punktów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 11

  1. Jezusie, kto na tym portalu tłumaczy te artykuły z oryginału na polski!? Przecież uczeń gimnazjum lepiej to zrobi, tego się czytać nie da! Ludzie, ruszcie trochę szare komórki!

  2. Ach wy faceci i ten wasz testosteron :-((.
    Widzę że topory wojenne pozostaną nie zakopane. Próbowałam coś z tym zrobić. Szkoda że mi się nie udało. Mówią jednak że gdzie diabeł nie może tam babę pośle ale czy te przysłowia się sprawdzają ? No nie wiem :(

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
41 zapytań w 0,834 sek