Zobacz ofertę sklepu LOMOTO
Home / MotoGP / Jorge Lorenzo zostaje z Yamahą!

Jorge Lorenzo zostaje z Yamahą!

Jorge Lorenzo

Dużo ostatnio mówiło się o niepewnym kontrakcie między Jorge Lorenzo a Yamahą, gdyż teoretycznie dwuletni kontrakt 1+1 zakładał możliwość rozwiązania go po roku w przypadku zmiany zdania jednej ze stron. Pojawiły się także plotki o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony Ducati. Koniec insynuacji… Szef ekipy Movistar Yamaha potwierdził właśnie, że Jorge Lorenzo zostaje w zespole także w przyszłym sezonie.

„Mogę zapewnić Was i mogę zapewnić wszystkich na padoku, że Jorge zostaje z Yamahą na 2016 rok.” – powiedział Lin Jarvis w wywiadzie dla MotoGP.com.

Jorge Lorenzo jest w zespole od początku swojej kariery w MotoGP. Trudno byłoby wyobrazić sobie tego zawodnika w innym teamie. Jednak po nie najlepszym rozpoczęciu sezonu, pojawiły się obawy, czy zawodnik przypadkiem nie zmieni barw.’

Mówiło się nawet, że być może Ducati zechce wystawić aż trzy motocykle w przyszłym sezonie, gdyż obaj  zawodnicy bolońskiego teamu mają podpisane kontrakty również na kolejny rok. Ale wygląda na to, że plotki i komentarze na ten temat czas najwyższy uciąć.

Źródło: motogp.com, fot.: Yamaha

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

komentarze 4

  1. Bardzo dobra decyzja Jorge, w przyszłym roku wszystko może się zmienić przez nowe gumy i rozsądnym wyborem jest pewna Yamaha, a nie niepewne nigdy Ducati

  2. Zmiana teamu to byłoby poważne ryzyko, a nawet sytuacja, w której Lorenzo na dobre wypadłby z czołówki. Sezon 2016 będzie nowością dla wszystkich – nowy dostawca opon i standardowa elektronika. Mógłby tylko pożałować…

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
33 zapytań w 0,782 sek