Home / MotoGP / Jorge Lorenzo zostaje z Yamahą!

Jorge Lorenzo zostaje z Yamahą!

Jorge Lorenzo

Dużo ostatnio mówiło się o niepewnym kontrakcie między Jorge Lorenzo a Yamahą, gdyż teoretycznie dwuletni kontrakt 1+1 zakładał możliwość rozwiązania go po roku w przypadku zmiany zdania jednej ze stron. Pojawiły się także plotki o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony Ducati. Koniec insynuacji… Szef ekipy Movistar Yamaha potwierdził właśnie, że Jorge Lorenzo zostaje w zespole także w przyszłym sezonie.

„Mogę zapewnić Was i mogę zapewnić wszystkich na padoku, że Jorge zostaje z Yamahą na 2016 rok.” – powiedział Lin Jarvis w wywiadzie dla MotoGP.com.

Jorge Lorenzo jest w zespole od początku swojej kariery w MotoGP. Trudno byłoby wyobrazić sobie tego zawodnika w innym teamie. Jednak po nie najlepszym rozpoczęciu sezonu, pojawiły się obawy, czy zawodnik przypadkiem nie zmieni barw.’

Kliknij, aby pominąć reklamę
Mówiło się nawet, że być może Ducati zechce wystawić aż trzy motocykle w przyszłym sezonie, gdyż obaj  zawodnicy bolońskiego teamu mają podpisane kontrakty również na kolejny rok. Ale wygląda na to, że plotki i komentarze na ten temat czas najwyższy uciąć.

Źródło: motogp.com, fot.: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: iwka

Zdjęcie profilowe iwka
Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

komentarze 4

  1. Zdjęcie profilowe Manfred

    Bardzo dobra decyzja Jorge, w przyszłym roku wszystko może się zmienić przez nowe gumy i rozsądnym wyborem jest pewna Yamaha, a nie niepewne nigdy Ducati

  2. Zdjęcie profilowe Mefisto

    Zmiana teamu to byłoby poważne ryzyko, a nawet sytuacja, w której Lorenzo na dobre wypadłby z czołówki. Sezon 2016 będzie nowością dla wszystkich – nowy dostawca opon i standardowa elektronika. Mógłby tylko pożałować…

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
30 zapytań w 0,971 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!