Home / MotoGP / Jubileusz LCR Hondy

Jubileusz LCR Hondy

Logo LCR Hondy

W sezonie 2016 zespół LCR Honda, założony przez Lucio Cecchinello, a obecnie reprezentowany przez Cala Crutchlowa, świętuje 20. urodziny. Z tej okazji team wystosował specjalną informację prasową, a także stworzył zupełnie nowe logo.

Informacja prasowa:

„2016 to niezwykle ważny rok zarówno dla Lucio Cecchinello, jak i LCR Honda Team. W marcu mają bowiem miejsce 3 ważne rocznice: 30. rocznica rozpoczęcia kariery przez byłego zawodnika i obecnego team menadżera, 20 lat startów zespołu LCR w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, a także 10-lecie rywalizacji w klasie MotoGP wraz z Hondą.

To był marzec 1986 roku, kiedy 17-letni Lucio po raz pierwszy pojawił się na torze wyścigowym, w roli mechanika, w serii Honda NS 125 Italian Trophy. 

10 lat później narodził się zespół LCR Team (Lucio Cecchinello Racing), który dokładnie 29 marca 1996 roku wystartował w klasie 125cc w wyścigu o Grand Prix Malezji na torze Shah Alam.

Przez lata, już nie tylko jako zawodnik, ale też jako team menadżer, Lucio Cecchinello współpracował z takimi talentami dwóch kółek, jak Nobby Ueda, Roberto Locatelli, Alex de Angelis, Mattia Pasini, Casey Stoner, Randy de Puniet czy David Checa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po zakończeniu kariery jako profesjonalny zawodnik, w 2003 roku, Lucio skupił się wyłącznie na prowadzeniu swojego zespołu. Ciężka praca i ogromna determinacja przyniosły zamierzony efekt, umożliwiając zespołowi LCR debiut w 2006 roku w królewskiej klasie Grand Prix. Z utalentowanym Australijczykiem Casey’em Stonerem, który dosiadał Hondy RC211V z numerem #27, w dniu 26 marca team oficjalnie zadebiutował w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez de la Frontera.

W kolejnych sezonach, w barwach LCR startowali tacy mistrzowie, jak Randy de Puniet, Carlos Checa, Toni Elias, Stefan Bradl, Jack Miller i Cal Crutchlow (obecnie reprezentujący barwy LCR). 

Dotychczas team LCR wystartował, w trzech różnych kategoriach, w ponad 550 Grand Prix, zdobywając przy okazji 74 finisze na podium.

Dziś, 29 marca 2016 roku, w 20. rocznicę urodzin teamu LCR, zespół z przyjemnością prezentuje swoje nowe logo, łączące historyczne barwy ekipy (czerwony, czarny, biały, złoty). Odnowione wzornictwo liter wzmocniono nowym znakiem graficznym o symbolicznej wartości: logo ma przypominać, w specjalnie stylizowanej formie, skrzydlatą boginię zwycięstwa, Nike z Samotraki. 

Lucio Cecchinello (szef zespołu LCR Honda): „Od 1986 roku ja i zespół LCR przeszliśmy długą drogę. Ta rocznica napawa mnie jednak ogromną dumą. Świat wyścigowy jest integralną częścią mojego życia i moją ogromną pasją; każdego dnia wraz z moją załogą robimy co w naszej mocy, by team LCR rósł w siłę. Mam sporo szczęścia, że mogę być częścią tak niesamowitego sportu i mam możliwość współpracy z takimi talentami. Oczywiście były lepsze i gorsze momenty, ale nigdy nie myślałem o wycofaniu się. Przede wszystkim wsparcie mojej rodziny, ale także załogi, kolegów i partnerów zawsze dawało mi siłę, by kontynuować to, co robię i rosnąć w siłę. Patrząc w przeszłość, nie jestem w stanie wyobrazić sobie mojego życia bez wyścigów”.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 2

  1. Nowe logo kojarzy się trochę z mercedesem.
    A z okazji jubileuszu, wielu sukcesów dla zespołu.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
23 zapytań w 0,746 sek