Zobacz ofertę sklepu LOMOTO
Home / MotoGP / Jubileusz LCR Hondy

Jubileusz LCR Hondy

Logo LCR Hondy

W sezonie 2016 zespół LCR Honda, założony przez Lucio Cecchinello, a obecnie reprezentowany przez Cala Crutchlowa, świętuje 20. urodziny. Z tej okazji team wystosował specjalną informację prasową, a także stworzył zupełnie nowe logo.

Informacja prasowa:

„2016 to niezwykle ważny rok zarówno dla Lucio Cecchinello, jak i LCR Honda Team. W marcu mają bowiem miejsce 3 ważne rocznice: 30. rocznica rozpoczęcia kariery przez byłego zawodnika i obecnego team menadżera, 20 lat startów zespołu LCR w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, a także 10-lecie rywalizacji w klasie MotoGP wraz z Hondą.

To był marzec 1986 roku, kiedy 17-letni Lucio po raz pierwszy pojawił się na torze wyścigowym, w roli mechanika, w serii Honda NS 125 Italian Trophy. 

10 lat później narodził się zespół LCR Team (Lucio Cecchinello Racing), który dokładnie 29 marca 1996 roku wystartował w klasie 125cc w wyścigu o Grand Prix Malezji na torze Shah Alam.

Przez lata, już nie tylko jako zawodnik, ale też jako team menadżer, Lucio Cecchinello współpracował z takimi talentami dwóch kółek, jak Nobby Ueda, Roberto Locatelli, Alex de Angelis, Mattia Pasini, Casey Stoner, Randy de Puniet czy David Checa.

Po zakończeniu kariery jako profesjonalny zawodnik, w 2003 roku, Lucio skupił się wyłącznie na prowadzeniu swojego zespołu. Ciężka praca i ogromna determinacja przyniosły zamierzony efekt, umożliwiając zespołowi LCR debiut w 2006 roku w królewskiej klasie Grand Prix. Z utalentowanym Australijczykiem Casey’em Stonerem, który dosiadał Hondy RC211V z numerem #27, w dniu 26 marca team oficjalnie zadebiutował w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez de la Frontera.

W kolejnych sezonach, w barwach LCR startowali tacy mistrzowie, jak Randy de Puniet, Carlos Checa, Toni Elias, Stefan Bradl, Jack Miller i Cal Crutchlow (obecnie reprezentujący barwy LCR). 

Dotychczas team LCR wystartował, w trzech różnych kategoriach, w ponad 550 Grand Prix, zdobywając przy okazji 74 finisze na podium.

Dziś, 29 marca 2016 roku, w 20. rocznicę urodzin teamu LCR, zespół z przyjemnością prezentuje swoje nowe logo, łączące historyczne barwy ekipy (czerwony, czarny, biały, złoty). Odnowione wzornictwo liter wzmocniono nowym znakiem graficznym o symbolicznej wartości: logo ma przypominać, w specjalnie stylizowanej formie, skrzydlatą boginię zwycięstwa, Nike z Samotraki. 

Lucio Cecchinello (szef zespołu LCR Honda): „Od 1986 roku ja i zespół LCR przeszliśmy długą drogę. Ta rocznica napawa mnie jednak ogromną dumą. Świat wyścigowy jest integralną częścią mojego życia i moją ogromną pasją; każdego dnia wraz z moją załogą robimy co w naszej mocy, by team LCR rósł w siłę. Mam sporo szczęścia, że mogę być częścią tak niesamowitego sportu i mam możliwość współpracy z takimi talentami. Oczywiście były lepsze i gorsze momenty, ale nigdy nie myślałem o wycofaniu się. Przede wszystkim wsparcie mojej rodziny, ale także załogi, kolegów i partnerów zawsze dawało mi siłę, by kontynuować to, co robię i rosnąć w siłę. Patrząc w przeszłość, nie jestem w stanie wyobrazić sobie mojego życia bez wyścigów”.”

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 2

  1. Nowe logo kojarzy się trochę z mercedesem.
    A z okazji jubileuszu, wielu sukcesów dla zespołu.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
94 zapytań w 0,833 sek