Home / MotoGP / Kary punktowe dla zawodników teraz jeszcze bardziej surowe

Kary punktowe dla zawodników teraz jeszcze bardziej surowe

MotoGP Mugello

MotoGP zaostrza system kar punktowych za przewinienia, popełniane przez zawodników. Nie chodzi jednak o ilość nakładanych punktów, a o okres czasu, przez jaki pozostają one na kontach motocyklistów.

Kary zostały wprowadzone w 2013 roku. Po ostatnim wyścigu konta punktowe zostały wyzerowane. Teraz będzie inaczej. Punkty karne, nałożone na danego zawodnika, pozostaną na jego koncie przez kolejny rok (365 dni), co oznacza, że jeśli przykładowo kierowca dostanie punkty karne we wrześniu, to zostaną one „wyzerowane” dopiero we wrześniu 2015 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gdyby przepis wszedł w życie w zeszłym roku, wtedy Marc Marquez rozpocząłby sezon 2014 już z trzema punktami karnymi, które otrzymał za przewinienia na Silverstone i Motorland Aragon.

Nic nie zmienia się w kwestii surowości: dalej zawodnik po zgromadzeniu czterech punktów będzie musiał wystartować do wyścigu z ostatniego pola. Siedem punktów na koncie to start z pit-lane. 10 punktów karnych to wykluczenie z jednego wyścigu.

Czy obecny system kar punktowych to dobre rozwiązanie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. To teraz pewnie Marquezowi będą dawać reprymendy, żeby niedajboże (<– kurde, jak to napisać?) punkcików karnych nie dostał i żeby nie musiał powtarzać Walencji 2012…

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 0,827 sek