Home / MotoGP / Kaski dla mechaników podczas zmian motocykli!

Kaski dla mechaników podczas zmian motocykli!

Valentino Rossi

Ze względów bezpieczeństwa, od sezonu 2017 nieco inaczej będą wyglądały zmiany motocykli podczas wyścigów MotoGP w zmieniających się warunkach. Jeśli będziemy mieli wyścig „flag-to’flag” ze zmianą motocykla w boksach, mechanicy będą musieli nosić w alei serwisowej kaski.

Wszystko jest wynikiem bardzo groźnego incydentu z GP Argentyny, kiedy zjeżdżający przed swój garaż Alvaro Bautista wywrócił się i staranował jednego z mechaników. Szczęśliwie, nie doszło do żadnej kontuzji i mechanik mógł wrócić do pracy, a Hiszpan kontynuował wyścig na drugiej maszynie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodatkowo, tylko czterech mechaników będzie mogło być w pobliżu maszyny podczas zmiany. Komisja Grand Prix potwierdziła też, że mechanicy będą mogli trzymać dźwignię sprzęgła „by zapobiec przypadkowemu wbiciu biegu podczas zmiany motocykla. Jednak sam bieg będzie musiał zostać wrzucony przez zawodnika. Złamanie tego punktu, co będzie widoczne w telemetrii, poskutkuje automatyczną dyskwalifikacją.”

Dyrektor wyścigowy Mike Webb rozważał zakaz trzymania sprzęgła przez mechaników, by łatwiej było zobaczyć, że motocykl faktycznie znajduje się na biegu neutralnym. Kontrowersje pojawiły się na niemieckim Sachsenringu, gdzie niektórzy wróżyli dyskwalifikację Marka Marqueza. Jak się okazało, Hiszpan i jego załoga nie złamali regulaminu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Cpt. America niech im tarcze jeszcze rozda,no proszę,to nie f1.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,871 sek