Home / MotoGP / Kolejny Polak startuje za granicami kraju

Kolejny Polak startuje za granicami kraju

W dniu dzisiejszym na niemieckim torze Hockenheimring odbyła się pierwsza w tym sezonie runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec — cyklu IDM. W tych prestiżowych zawodach odbywają się wyścigi w klasW dniu dzisiejszym na niemieckim torze Hockenheimring odbyła się pierwsza w tym sezonie runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec — cyklu IDM. W tych prestiżowych zawodach odbywają się wyścigi w klasach Superbike, Supersport, IDM 125, ADAC Junior Cup, a także Yamaha R6 Dunlop Cup.

W tym roku najbardziej będą nas interesować wyścigi klasy IDM 125, a to ze względu na starty naszego zawodnika Mateusza Stokłosy . Będzie to drugi sezon w tej klasie naszego młodego zawodnika, którego mogliśmy w Polsce oglądać w 2004 roku w pucharze Honda CBR 125 Cup – wygrał dwie ostatnie rundy.

We wspomnianym wyścigu Mateusz jeżdżący w teamie Sachsenring Motorrad Unger na motocyklu Aprilia RSV 125 zajął 28 miejsce. Wygrał Szwajcar Randy Krummenacher, przed Niemcem Georgiem Froehlichem i Austriakiem Philipem Eitzingerem.

Następna runda już 27 — 28 maja na torze Oschersleben.

AUTOR: Redakcja