Home / MotoGP / Koniec sezonu dla Spiesa!

Koniec sezonu dla Spiesa!

Ben Spies jest już po operacji kontuzjowanego barku, ale niestety nie mamy dobrych wiadomości dla jego fanów. Bo choć zabieg przebiegł pomyślnie, uraz okazał się gorszy niż początkowo sądzono, a Amerykanina nie zobaczymy już na Yamasze.

Podczas deszczowego wyścigu w Malezji #11 zaliczył upadek, który początkowo potraktowano jako niegroźny. Później jednak okazało się, że nabawił się on kontuzji barku, żebra oraz uszkodził płuco. Z tego też powodu we wtorek poddał się on operacji w Natoional Surgery Centre, prywatnym szpitalu położonym nieopodal San Jose w Kalifornii. Podczas zabiegu „naprawiono” uraz polegający na rozerwaniu więzadeł w prawym ramieniu, do czego doszło na Sepang.

I choć zabieg zakończył się pomyślnie, o tyle w tym roku nie zobaczymy już 28’latka z Memphis w stawce MotoGP. Ben bowiem będzie musiał przez najbliższych 10 – 12 tygodni przechodzić rehabilitację, co oznacza dla niego koniec walki w tym roku.

Jakby tego było mało, automatycznie debiut Spiesa na motocyklu Ducati, który zaplanowano na testy w Walencji tuż po ostatniej rundzie tegorocznego cyklu zmagań, zostanie opóźniony.

Zespół Yamaha Factory Racing, który na Phillip Island reprezentować będzie tylko Jorge Lorenzo, potwierdzi w przyszłym tygodniu nazwisko zawodnika, który zastąpi „BigBena”.

 

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 3

  1. Mam nadzieje że to koniec pecha Bena i w przyszłym sezonie wróci w wielkim stylu!

  2. Może za rok nie będzie tyle gleb i pecha, ale też nie będzie lepszych miejsc… no way :)

  3. W tym sezonie to ewidentny koniec pecha Bena.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,744 sek