Home / MotoGP / Kontrowersje wokół owiewek Yamahy. Dovizioso: „To farsa”

Kontrowersje wokół owiewek Yamahy. Dovizioso: „To farsa”

Andrea Dovizioso uważa, że jeśli wykorzystywane przez Yamahę nowe owiewki zostaną uznane za regulaminowe, to cały proces „banowania” zeszłorocznych skrzydełek był farsą, wymierzoną w zwyżkową formę Ducati. To włoski producent jako pierwszy pokazał je w „nowożytnych” czasach MotoGP, ale ostre końce w przypadku zderzenia zawodników mogły być bardzo groźne dla zdrowia.

Yamaha w Walencji jeździła z nowymi, radykalnymi owiewkami, o bardzo ostrym zakończeniu. Miały co prawda zamknięty profil, ale w taki sposób, aby próbować wpisać się w narzucone reguły. „Nie chcę tworzyć kontrowersji, ale jest tylko jedna możliwa interpretacja. Mówiono nam, że skrzydełka są wycofywane, ponieważ są zbyt niebezpieczne. A te dzisiejsze owiewki są o wiele bardziej niebezpieczni niż te skrzydełka.” – powiedział po testach Andrea Dovizioso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zgadzam się z obecnymi przepisami, ale te (nowe owiewki) udowadniają, że powody ich wycofania były farsą. Pokazuje to, że jedynym prawdziwym powodem zakazania skrzydełek było to, aby ograniczyć postępy, jakie robiło Ducati.” – dodał włoski zawodnik, który w tym roku – inaczej niż Jorge Lorenzo – częściej jeździł bez niż z owiewką, wyposażoną w skrzydełka.

Dla Mavericka Vinalsa najważniejszy będzie głos Dorny, zarządzającej MotoGP. „Nie uważam, by były nielegalne. Aprilia robi to samo, Ducati też, więc sądzę, że nie jest to wbrew przepisom.” – powiedział Hiszpan. „Szczerze mówiąc, decyzja należy do Dorny. Zgodzę się z tym, co oni uznają za słuszne. Ja czuję się na nich dobrze, naprawdę dobrze. Tu w Walencji udało się poprawić. Wiemy, że dzięki owiewkom jest o wiele lepiej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. HAHA kolejny wąsacz w stawce niech na kadku jeszcze lotke dadza a Marquez ich i tak objedzie na jednym kole ;)

  2. Po co Dovi podnosi głos ? Przecież to tylko testy , mogą sobie nawet pług przyczepić jak będą chcieli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,831 sek