Home / MotoGP / KTM docenia pracę Kallio – będą dzikie karty

KTM docenia pracę Kallio – będą dzikie karty

Mika Kallio

Zespół KTM, który zadebiutuje już  niedługo w pierwszym pełnym sezonie MotoGP, oświadczył że tester Mika Kallio otrzyma kolejne szanse startów z dzikimi kartami. To wyraz wdzięczności za dotychczasową pracę, jaką wykonuje fiński wicemistrz świata Moto2. Na testach prywatnych na Sepang Kallio jeździł z wysoką gorączką, wyjeżdżając na tor mimo sugestii, że powinien sobie odpuścić.

„Mika musiał wcześniej skończyć testy pierwszego dnia, bo miał 39′ gorączki.” – potwierdził menedżer zespołu Red Bull KTM, Mike Leitner. „Wrócił, wziął leki, a następnego dnia wciąż miał 38′. Powiedziałem, że może lepiej odpuścić. Ale on powiedział tylko, że pójdzie do lekarza i znowu coś weźmie… A potem wyjechał na tor. Wrócił następnego poranka, miał temperaturę 37′ i opuchnięte oczy, ale ponownie wyjechał na tor. To pokazuje tylko jego zaangażowanie. Bardzo to doceniamy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fin, który ma na koncie siedem zwycięstw w niższych klasach, może liczyć na kolejne starty w MotoGP. „Planujemy więcej dzikich kart dla Miki. Nie jestem pewny, kiedy to nastąpi. Ale w zeszłym roku zrobił świetną robotę. Była to perfekcyjna praca, bo gdy Smith i Espargaro wskoczyli na motocykl w Walencji, byli bardzo zadowoleni z tego, co zostało już wypracowane przez niego.” – dodał.

Leitner, który jest byłym szefem ekipy Daniego Pedrosy w Repsol Hondzie, ujawnił, że wstępne nieoficjalne testy przebiegły pozytywnie: „Generalnie, testy były naprawdę dobre, ponieważ przywieźliśmy tu cztery motocykle. Wszystko było dla nas nowe, ale i tak mogliśmy wprowadzić poprawki względem tego motocykla, który mieliśmy w Walencji. Sprawdzaliśmy różne podwozia i inne drobiazgi, jak mapowanie. Jesteśmy zadowoleni z wyników, ale przed nami wciąż wiele pracy.” Teraz czas na pierwsze testy przedsezonowe.

Czy Mika Kallio powinien być etatowym zawodnikiem MotoGP?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. To nie pokazuje zaangażowania tylko jego głupotę. Słabnie, przewraca się, wlatuje w bandę, dziękuję dobranoc.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 0,891 sek