Home / MotoGP / KTM przed nowym, drugim sezonem w MotoGP

KTM przed nowym, drugim sezonem w MotoGP

KTM w swoim Hangarze-7 w Salzburgu zaprezentował motocykl w wersji na 2018 rok. Ten sezon będzie drugim dla austriackiego producenta w MotoGP. Ponownie sponsorem tytularnym zespołu zostaje Red Bull.

Skład zespołu pozostał niezmieniony: we wszystkich wyścigach wystartują Pol Espargaro i Bradley Smith, a testerem będzie Mika Kallio, który dostanie kilka szans startów z dzikimi kartami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sumie Fin ma jechać pięciokrotnie: w Jerez, Barcelonie, na Sachsenringu, w Austrii i w Aragonii. Pol Espargaro miał podczas testów problemy: w Malezji zaliczył upadek i musiał przejść zabieg operacyjny. Opuścił ostatnie testy w Tajlandii, jednak ma być gotowy na wyścig, który odbędzie się już w ten weekend na torze Losail.

KTM wciąż ma kilka przywilejów przyznanych za to, że nie zdobył jeszcze ani jednego miejsca na podium. Jednak niektóre stracił: nie ma na przykład możliwości zastosowania dowolnej ilości zmian w owiewkach. Rok temu mógł je zmieniać do woli, jako zupełnie nowa ekipa w stawce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Red Bull
Fot. philip-platzer.com ‬

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Dla mnie to jest 3 testerów z czego pierwszym dwóm pozwolono startować w wyścigach. KTM postanowił najpierw przy pomocy testerów zbudować konkurencyjny motocykl a potem dopiero zatrudni prawdziwych, konkurencyjnych i utalentowanych zawodników. Dobrze byłoby gdyby to nastąpiło już od przyszłego sezonu ale chyba raczej to będzie za 2 lata. Nie popadam jednak w pesymizm i trzymam kciuki za przyszły sezon.

    • Zupełny, no prawie zupełny brak zgody. PE jestem driverem co się zowie, Smtih powinien wylecieć, Kalio doskonały na testowanie. Po koniec roku zatrudnią kogoś „z przyszłością”… już teraz są nieco lepsi od Avintia Aprilia a tempo wyścigowe w roku debiutu mieli godne uwagi …!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,850 sek