Home / MotoGP / KTM zadebiutuje już w tym roku!

KTM zadebiutuje już w tym roku!

KTM

Mika Kallio potwierdził słowa Pita Breiera, szefa zespołu KTM: Fin wystartuje w tym roku z dziką kartą w wyścigu o GP Walencji, który zakończy sezon MotoGP. Będzie to debiut nowego w stawce zespołu.

We wtorek KTM po raz pierwszy oficjalnie zmierzył się z rywalami podczas testów. I choć zawodnicy austriackiego zespołu plasowali się na końcu stawki, to ich straty nie były duże. Kallio i Thomas Luthi mieli konkurencyjne tempo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Myślę, że wszyscy możemy być naprawdę usatysfakcjonowani tym, ile dzieli nas od innych. Ostatnie okrążenia moim zdaniem były na dobrym poziomie. Staraliśmy się jeździć za innymi i zobaczyć, jak zachowuje się motocykl i gdzie jesteśmy pod względem strat.” – powiedział Kallio.

„Dwie sekundy straty do najszybszych to na ten moment dobry wynik. Wciąż mamy czas by popracować przed wyścigiem w Walencji.” – dodał. W taki sam sposób do MotoGP powracało Suzuki, które GP Walencji wykorzystało w 2014 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. i teraz tak: wyścig w walencji jest decydujący o tytule, a furiat na ktm-ie ściąga z toru któregoś z pretendentów, w stylu iannone.
    wymarzony debiut. :D

  2. no, to może być jeden z wariantów. :D

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 0,758 sek