Home / MotoGP / Laguna Seca wypada z kalendarza MotoGP

Laguna Seca wypada z kalendarza MotoGP

Za rok w kalendarzu MotoGP ponownie będą dwie rundy rozgrywane w Stanach Zjednoczonych. Pozostaną tylko wyścigi na nitce wytyczonej wewnątrz najsłynniejszego amerykańskiego obiektu w Indianapolis, oraz w Austin, na nowym torze, który dołączył do kalendarza w tym sezonie. Zabraknie wyścigu na Laguna Seca.

W sumie na Laguna Seca odbyło się 15 wyścigów grand prix. Mimo ważnego kontraktu na przyszły rok, organizatorzy przyznali, że w sezonie 2014 runda nie odbędzie się z powodów finansowych.

„W obecnym czasie w Stany Zjednoczone są w stanie wspierać tylko dwie rundy MotoGP. Wsparcie, jakiego udzielają stany Teksas i Indiana sprawiają, że my mieliśmy trudności z dorównaniem im. Liczba widzów w tym roku była niższa niż przedtem, a opłata licencyjna dla Dorny wzrasta do 800 tys. dolarów. Na organizację trzeba wyłożyć w sumie 9 mln dolarów.” – można przeczytać w oświadczeniu.

Wyścigi na Laguna Seca w sezonie 2013 powróciły za to do kalendarza World Superbike – odbywały się w ostatni weekend. Najprawdopodobniej dotychczasowa nazwa wyścigu MotoGP – GP USA – trafi do któregoś z dwóch innych wyścigów w Stanach Zjednoczonych – albo w Austin, albo w Indianapolis.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 16

 1. jak dla mnie to mogli lepiej usunąć Indianapolis. Ale cóż kasa robi swoje. Pozostaje czekać na pełny kalendarz na nadchodzący sezon.

 2. No pieknie. Akurat z tych trzech torow to ten mogl zostac…

 3. Austin mogli wyrzucić, bo tam akurat był najnudniejszy ze wszystkich wyścigów…

 4. Z jednej strony można taką decyzję zrozumieć, ale z drugiej wk… mnie, że niedługo będziemy oglądać wyścigi tylko na wyglądających tak samo torach pana Tilke.

  • Bez przesady. Każdy z torów Tilkego wygląda inaczej, zresztą w kalendarzu MŚ są obecnie tylko dwa: Aragonia i Sepang (był kiedyś Szanghaj i Istambuł, ale dawno wypadły z kalendarza – z tych samych zresztą powodów, co Laguna: brak kasy)

 5. Jak dla mnie w Stanach to może być tylko ten ich „dziwny” NASCAR. Motogp i tak było tam nudne jak nigdzie indziej – Indianapolis(ciągłe problemy z przyczepnością), Austin(tor nudny i co za tym idzie mało widowiskowe wyścigi), Laguna Seca(tylko kategoria MotoGP). Takze mi pasuje !!!!

 6. Usunięto z kalendarza jeden z najlepszych moim zdaniem wyścigów.Proszę przypomnieć sobie walkę między 46 a 27 z 2008r i nie tylko.Czego nie usunięto Indianapolis – co roku kilku zawodników łapie tam kontuzje z którymi nie mogą sobie poradzić do końca sezonu a i wyścig na tym torze wydaje się nudny.

 7. no ameryka od czasów poprzednich wyborów prezydenckich schodzi na psy, nie chca jednego z najciekawszych wyścigów na najciekawszym torze, niepowtarzalnym.
  A Nascar nie jest dziwny, w przeciwieństwie do motogp jest ciekawy

  • Szkoda, bo to faktycznie jeden z najciekawszych torów w kalendarzu. Jedyną wadą był brak klas pośrednich. Bo tam walka z pewnością byłaby bardzo ciekawa. A Nascar może i jest ciekawy, ale ma ten sam problem co np. Baseball. Jedynie amerykanie widzą w nim jakiś sens.

 8. Będę tęsknił za korkociągiem, choć dobrze, że w Superbike’ach przynajmniej jest. :)

 9. Mi to tam pasi , bo osobiście nie przepadam z hameryką.

 10. Chyba mniej więcej 2 tygodnie temu właściciel czy ktoś tam tego toru mówił, że mają zagwarantowane miejsce w kalendarzu na 2014, bo jest wszystko opłacone, nie przypominam sobie takiej sytuacji, żeby ktoś dostał buta mimo, że kasa się zgadzała. OK, skoro Dorna taka bogata i MotoGP takie lubiane i rozsławione to rybka.

 11. Jak dla mnie to tragedia, bo to mój ulubiony tor. W tę Niedzielę piękne dwa wyścigi w SBK były. W Moto GP też fajna akcja Marka a’la Vale w tym roku. Cóż wielka szkoda.

 12. Bardzo smutna informacja. Jeden z najbardziej niesamowitych wyścigów w kalendarzu, co zresztą potwierdzają sami zawodnicy. Indiana to kompletne dno a Texas taki sam jak wiele innych.

 13. Tor jeden z fajniejszych ale jeśli chodzi o organizację to tragedia ciągle czerwone flagi

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 1,581 sek