Home / MotoGP / Lorenzo: Nigdy nie wygrałem w Niemczech

Lorenzo: Nigdy nie wygrałem w Niemczech

lorenzo

Wicelider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata w klasie MotoGP Jorge Lorenzo szykuje się do GP Niemiec. Hiszpan podkreśla, że mimo wielu lat startów nigdy nie udało mu się wygrać na torze w Sachsenring.

GP Niemiec jest jedną z niewielu rund w kalendarzu, w której utytułowany Hiszpan nigdy nie triumfował. Na najkrótszym torze w sezonie przez cztery lata z rzędu (2009-2012) zajmował drugie miejsce, ale tego najcenniejszego wyniku w jego kolekcji brakuje.

W roku obecnym upragnione zwycięstwo mogłoby okazać się szalenie ważne dla 28-letniego zawodnika. W klasyfikacji generalnej traci 10 punktów do lidera mistrzostw, a zarazem swojego team-partnera Valentino Rossiego. The Doctor w przeciwieństwie do Lorezno potrafił kilka razy wygrać w Niemczech, ale ostatni taki triumf przydarzył mu się dosyć dawno, bo w 2009 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W teorii Sachsenring jest dla nas dużo gorszy niż Assen. Yamaha nigdy nie osiągała tutaj jakiś spektakularnych wyników. Nigdy nie wygrałem w Niemczech, więc chciałbym uczynić to chociażby raz, najlepiej w tym roku. Kocham Assen, ale w tym roku coś się zmieniło i nie mogłem znaleźć idealnych ustawień, żeby być bardziej konkurencyjnym. Podczas wyścigu zmagałem się z kilkoma problemami, ale zrozumieliśmy jak je rozwiązać w przyszłości. Sachsenring to dobry tor z miła atmosferą i dużą ilością fanów. W przeszłości byłem blisko wygranej, ale nigdy się nie udało. W tym roku motocykl spisuje się dobrze, więc myślę, że możemy osiągnąć jeszcze więcej niż w latach ubiegłych” – powiedział Lorenzo.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,740 sek