Home / MotoGP / Lorenzo: To Ducati powinno przekonać Stonera

Lorenzo: To Ducati powinno przekonać Stonera

Casey Stoner

Jorge Lorenzo uważa, że to Ducati powinni spróbować przekonać Casey’a Stonera do współpracy z nim, tak by Australijczyk mocniej zaangażował się we włoski zespół w przyszłym sezonie. W 2016 roku były mistrz świata okazjonalnie pełnił rolę testera, był także ambasadorem marki. Gdy Lorenzo testował Desmosedici w Walencji, Stoner był przy nim w garażu i doradzał, co zaowocowało bardzo obiecującymi czasami.

Włoski zespół po zakontraktowaniu Lorenzo nie ukrywa, że liczy na mistrzostwo. Pomysł, by Stoner na stałe doradzał Hiszpanowi spodobał się #99, jednak Lorenzo mówi, że to Ducati powinno wziąć na siebie ciężar rozmów z Australijczykiem: „To nie ja jestem tym, który powinien przekonać Stonera. Ja powiedziałem już, że uważam to za bardzo dobrą propozycję, by patrzył na moją jazdę, jak wchodzę w zakręty, i w razie potrzeby doradzał mi.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stoner musiałby więc poświęcił sporo wolnego czasu. W grę wchodziłyby albo bardzo częste podróże, czego poświęcony rodzinie Australijczyk z pewnością nie chciałby robić, albo przeprowadzka do Europy, która także póki co jest mało prawdopodobna.

„Casey to bardzo mocny charakter, szczególna osoba. Większość naszych pomysłów jest zbieżna, ale w niektórych poglądach się różnimy. Być może tam, gdzie mamy inne zdanie to on ma rację i będzie potrafił zmienić moją opinię. Jestem na to otwarty. Lubię słuchać, co mają do powiedzenia inni, by potem wyciągać własne wnioski i decydować, czy skorzystać z porady czy nie.” – dodał Lorenzo.

„Stoner jest bardzo utalentowany i świetnie tłumaczy swoje zdanie. Jeśli mielibyśmy na tym skorzystać, to dlaczego by tego nie zrobić?” – zakończył Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

Czy uda się pozyskać Stonera do współpracy z Lorenzo?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 15

 1. No to teraz Stoner dolaczy do klubu znienawidzonych takich co to Rossiemu szkodza i przeciw niemu knuja :)

 2. no w sumie racja,ale moze niech sie Kaśka wypowie ;-)))))))

 3. Znajac Katarzyne to moze koczuje teraz przed sejmem :)
  P.S. Czekam na Riposte Katarzyno tylko zeby byla cieta i az w piety mi poszla :P

 4. Drodzy Koledzy – ale tu nie ma potrzeby na jakąkolwiek ripostę. Znacie słowa CS do VR „Twoja ambicja przerasta Twoje umiejętności”. Więc to on sam ustawił się po drugiej stronie. A stara zasada „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem” może być też dość istotnym „łącznikiem” pomiędzy CS i JL.

  Moim zdaniem niezależnie od tego co mówił JL to Ducati jako takie zyska na dalszej współpracy z CS. Jego zawodnicza wiedza może dużo wnieść do rozwoju motocykla. Uważam, że piłka jest raczej na boisku CS a w jego przypadku nie zawsze może chodzić o pieniądze a więc wynik negocjacji Ducati-CS nt. dalszej współpracy jest nadal wielką niewiadomą. Myślę też, że Ducati chciałoby, ale nie może mu powiedzieć, „Jak nie chcesz współpracować to spadaj” bo to jednak jest Stoner a nie byle kto.

  PS. Repsol84 – tak byłam dzisiaj na wiecu ale nie pod sejmem a pod biurem PISowskim w Gdańsku. Nie można być obojętnym na to co się dzieje. Ale tyle o polityce na tym forum :-))

 5. Gdyby powstała para Lorenzo&Stoner byłby to najsilniejszy duet w historii.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
74 zapytań w 1,183 sek