Home / MotoGP / Lorenzo: Utrata skrzydełek bardzo wyraźna na Phillip Island

Lorenzo: Utrata skrzydełek bardzo wyraźna na Phillip Island

Jorge Lorenzo przyznał, że brak skrzydełek aerodynamicznych na owiewkach motocykli Ducati na jednych torach nie będzie przeszkadzać, a na innych będzie. Do takich torów, które uwydatniają brak tego elementu, należy Phillip Island, gdzie ostatnio testowali zawodnicy MotoGP. Reprezentantów Ducati zabrakło w czołówce.

„Na Sepang nie czuliśmy zbyt wielkiej różnicy, natomiast czuło się ją na Phillip Island, zwłaszcza, gdy wiał wiatr. Na szóstym biegu przód motocykla zaczynał być niestabilny i trzeba było wcześniej przykręcać manetkę gazu. Sepang jest torem ‚stop-and-go’ i nie czuło się tego za bardzo. Oczywiste jest, że Ducati w tej kwestii było najbardziej zaawansowane. Gdy weszły nowe przepisy, straciliśmy jedną z naszych przewag.” – wyjaśnił po testach Jorge Lorenzo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Musimy mieć inny motocykl, w którym to nadrobimy, i który nie będzie tracił podczas skręcania.” – komentował Hiszpan. „Zrobiliśmy duży postęp, to oczywiste, zwłaszcza w ostatnim dniu. Bardzo ciężko jest zmienić stare przyzwyczajenia. Uświadomiłem już sobie, że trochę mi to zajmie. Ten motocykl wymaga innego stylu jazdy, ale kiedy już sobie zdasz z tego sprawę, to zaczynasz robić kroki naprzód. Z nowymi oponami motocykl również pracował lepiej. Ale na tym torze wszystkie Ducati miały problemy.”

„Jest to tor, gdzie na pełnym gazie jedziesz wyłącznie na głównej prostej, a to jest nasza największa przewaga. Motocykle cierpią także z powodu wiatru. Nie możemy skręcać w taki sam sposób, jak inni.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,740 sek