Home / MotoGP / Lorenzo: Zwycięstwa dają nam wiele pewności siebie

Lorenzo: Zwycięstwa dają nam wiele pewności siebie

Lorenzo

Jorge Lorenzo sięgnął na Le Mans po swoje drugie zwycięstwo w sezonie. W klasyfikacji generalnej wskakuje na drugie miejsce i traci do Rossiego już tylko 15 punktów.

„Por Fuera” nie spuszcza z tonu i wygrywa drugi wyścig z rzędu. Słabsza forma wydaje się już przeszłością, a rywali będzie czekało trudne zadanie w następnych wyścigach. „Dwa zwycięstwa dają nam wiele pewności siebie, ale także pokazują nasz potencjał. W tym roku mamy świetny motocykl, bardzo konkurencyjny, szczególnie na hamowaniu.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podobnie jak w Jerez także na Le Mans Lorenzo prowadził od startu do mety, bez żadnych błędów sięgając po pewne wygrane. „Prowadząc wyścig mogłem narzucić swój rytm i zrobić małą przewagę. Kiedy tylko zobaczyłem kto jest na drugim miejscu [Rossi] musiałem podkręcić tempo i jechać na 100%.”

W piątek i sobotę pochmurna pogoda uniemożliwiła zawodnikom ustawienie motocykli na takie warunki jakie panowały podczas wyścigu. Problemem okazała się prawa strona przedniej opony. „Przed wyścigiem byłem trochę zmartwiony z powodu przedniej opony, ponieważ mieliśmy w niektórych zakrętach problemy z przyczepnością. Zatankowany motocykl i większa temperatura asfaltu spowodowały, że zużyła się mocniej niż zwykle. Na szczęście innym zawodnikom przednia opona zaczęła tracić przyczepność po podobny dystansie.”

Za dwa tygodnie karuzela MotoGP zatrzyma się na Mugello, gdzie w przeszłości Lorenzo wygrywał kilkakrotnie. „Przed nami wyścig we Włoszech, Mugello to jeden z moich ulubiony torów, ale Rossi będzie tam również bardzo szybki, wydaje się że Ducati też będzie konkurencyjne, wiec redukcja straty do Valentino będzie trudna.”

źródło: crash.net. motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
101 zapytań w 0,828 sek