Home / MotoGP / Loris Baz: To najmniejsza strata do zwycięzcy, jaką zanotowałem!

Loris Baz: To najmniejsza strata do zwycięzcy, jaką zanotowałem!

Loris Baz rozpoczął sezon 2017 od 12. pozycji w GP Kataru. Francuski zawodnik jeździ na starym modelu Ducati Desmosedici GP15. Zdobyte punkty są dla niego bardzo cenne, tym bardziej, że podczas wyścigu na Losail miał kłopoty z ręką.

„Nie było łatwo, ale myślę, że możemy być zadowoleni z wyścigu oraz z jego wyniku. Zaczęliśmy sezon od zdobycia punktów i przede wszystkim, strata do pierwszego miejsca wyniosła 20 sekund. To najmniejsza strata, jaką kiedykolwiek zanotowaliśmy. Miałem problem z moim prawym ramieniem, od samego początku wyścigu. Musimy zobaczyć dlaczego tak się stało. Mogło się tak stać przez ciężkie dohamowania, albo przez to, że miałem kłopoty z przyczepnością przedniego koła w niemal każdym zakręcie.” – powiedział po wyścigu Loris Baz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wynik z GP Kataru Loris Baz zadedykował dwóm zmarłym francuskim motocyklistom. Pierwszym jest Anthony Dellhale, drugim – Adrien Protat. Delhalle był mistrzem świata FIM EWC, Protat startował w wyścigach drogowych.

„Ostatecznie nie mogłem powalczyć z (Jorge) Lorenzo, ponieważ czułem duży ból. Nie mogłem nawet w pełni przyspieszać na prostej. Ale i tak jestem zadowolony, bo to dla nas dobry start sezonu. Dedykuję ten wynik Anthony’emu i Adrienowi.” – zakończył Baz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Dałeś rade Loris na tym leciwym moto, oby tak dalej!

  2. A w Brnie w zeszłym roku nie miał czasem mniejszej straty do pos.1 ?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
47 zapytań w 0,946 sek