Home / MotoGP / Loris Baz zostaje w zespole Avintia Racing na najbliższy sezon

Loris Baz zostaje w zespole Avintia Racing na najbliższy sezon

loris baz

Zespół Avintia Racing potwierdził, że w przyszłym sezonie na motocyklu Ducati zobaczymy francuskiego kierowcę Lorisa Baza. 23-latek tak jak w tym sezonie będzie partnerem zespołowym Hectora Barbery.

Z zespołem Avintia łączony był niemiecki mistrz świata kategorii Moto2 Stefan Bradl, jednak w ostatnich dniach spekulacje te zostały zakończone. Avintia potwierdziła, że na sezon 2017 skład zespołu zostanie taki sam jak w obecnym, a Stefana Bradla nie będziemy już oglądać w cyklu Grand Prix.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Nie jest jednak znana informacja na jakiej maszynie będzie ścigał się najwyższy w stawce Baz. Podczas, gdy jego team partner Hector Barbera, który w klasyfikacji generalnej zajmuje wysokie siódme miejsce i jest najszybszym zawodnikiem Ducati w stawce dosiądzie w przyszłym sezonie Desmosedici GP16.

Ostateczna decyzja w sprawie motocyklu Francuza zostanie podjęta przy następnej rundzie MotoGP w Austrii, gdzie ma odbyć się spotkanie z Ducati. Rozmowy trwają czy Baz dostanie model GP15 czy GP16.

Baz, dla którego jest to drugi sezon w królewskiej kategorii wrócił do gry podczas ostatniej rundy w Niemczech. Wcześniej pauzował trzy rundy, po tym jak został zdjęty z toru Mugello i odniósł kontuzję stopy.

Kliknij, aby pominąć reklamę

źródło: crash.net

 

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Zdjęcie profilowe Dominik Zajączkowski

komentarze 3

  1. Zdjęcie profilowe Versus

    Fajnie, lubie gościa tylko żeby miał lepszy motocykl może się załapie na model z tego roku !

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
41 zapytań w 0,795 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!