Home / MotoGP / Loris Capirossi oficjalnie w Komisji Wyścigowej MotoGP

Loris Capirossi oficjalnie w Komisji Wyścigowej MotoGP

loris-capirossi

Capirossi zastąpi Javiera Alonso, z którym Dorna zakończyła współprace tuż po GP Walencji. Były Mistrz Świata jako główny przedstawiciel Dorny będzie odpowiedzialny głównie za kwestie organizacyjne. Obok Capirossiego w komisji niezmiennie zostaje Mike Webb (dyrektor wyścigowy, przedstawiciel IRTA) oraz Franco Uncini (odpowiedzialny za bezpieczeństwo, przedstawiciel FIM).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do tej pory Włoch współpracował przy organizacji wyścigów MotoGP, nie raz sprawdzał bezpieczeństwo przed zawodami lub w przypadku jakiegoś incydentu pojawiał się na torze i decydował o dalszych działaniach technicznych.

Przypomnijmy, Capirossi to były zawodnik m.in. MotoGP. W swojej karierze trzykrotnie został Mistrzem Świata – dwukrotnie w klasie 125ccm oraz raz w 250ccm. Jego największym osiągnięciem w MotoGP było trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w 2006 roku na Ducati.  W klasie królewskiej spędził dziesięć sezonów, kończąc karierę w 2011 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarzy 7

 1. O tak to byly czasy! Capirossi, Biaggi, Baros, Checa, Rossi, McCoy, Tamada, Gibernau, Melandri. Uff troche minelo.

  • Zapomniałeś o Michaelu Doohanie … tak ,to były czasy
   Carlos Checa zawsze gdzieś się plątał w czołówce ale chyba nigdy nie był mistrzem (jeśli dobrze pamiętam)

  • Doohana raczej nikt tu z obecnych nie pamięta
   przynajmniej nie ja, ale zapomniałeś o takich
   mistrzach jak Alex Criville i oczywiście Kenny
   Roberts Jr. który miał styl podobny do #99
   czyli szybki odjazd na początku a później jakoś
   to będzie może mnie nie dogonią !!! hehe
   a później nastała era Rossiego-najdłuższy czas
   panowania który niestety już się skończył…
   szkoda gdyby inaczej potoczły się losy#46
   może Marqueza by w ogóle nie było !!!

   • Racja Doohana to tak nie bardzo pamiętam – poza rokiem 1999, gdzie mistrzem został Criville, a druga sytuacja, ale to tak przez mgłe, jakis wyscig w Telewizji Polskiej !!!! (na pewno w TV Polskiej bo kablówki jeszcze wtedy nie miałem) i jazda z Johnem Kocinskim, ale który to rok i o co chodziło nie pamiętam ;-) A pozostałych dwóch gości pamiętam bardzo dobrze od mistrzowskiego sezony Alexa zacząłem regularnie (na ile było to mozliwe) interesowac sie motoGP, a Kennego Pamiętam jeszcze na takim wynalazku jak PROTON KR – Team Roberts, bardzo mi sie wtedy ta nazwa zespołu podobała :-). pozdro

 2. Oglądałem na satelicie chyba Eurosport to był poczatek lat 90tych . Pamietam moim idolem został wtedy Luca Cadalora jeszcze w ćwiartkach a Mick Doohan wyniatał jak chwile póżniej Rossi Sztuką było dorwanie jakiejkolwiek transmisji netu nie było tyle wiedziałem ile komentator powiedział :)

  • Tak Michaela Doohana ‚wykończyły’ liczne kontuzje urazy(wiadomo że wtedy nie było takiej medycyny itd. jaka jest dziś) Nie było takiej elektroniki jak teraz ,maszyny niemal całkowicie wykastrowane Warto przypomnieć że właśnie jego główny inżynier rozpoczął współprace z VR

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
33 zapytań w 1,318 sek