Home / MotoGP / Marco zostaje z Gresini

Marco zostaje z Gresini

Marco Melandri podpisał kontrakt z Fausto Gresini na sezon 2007. Włoch będzie się ścigać w zespole Gresini Racing Team. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jego głównym sponsorem w przyszłym sezonie, gdyż Fortuna odchodzi od Gresini’ego.
Marco Melandri podpisał kontrakt z Fausto Gresini na sezon 2007. Włoch będzie się ścigać w zespole Gresini Racing Team. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jego głównym sponsorem w przyszłym sezonie, gdyż Fortuna odchodzi od Gresini’ego.

Odnowienie kontraktu zostało ogłoszone dzisiaj przez Fausto Gresini’ego podczas 35-tego Jubileuszu Hondy Italy w Atessa (CH).

24-letni zawodnik ukończył ubiegły sezon — 2005 na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, natomiast w tym sezonie zdobył już trzy zwycięstwa i nadal walczy o tytuł. Porozumienie zapewnia mu starty w klasie MotoGP w sezonie 2007, który wkracza w nową erę klasy „królewskiej”, ponieważ pojemność skokowa silników motocykli zostaje ograniczona do 800cc.

MARCO MELANDRI: „Dla mnie było bardzo ważnym, znalezienie zespołu na przyszły sezon. Teraz mamy już wszystkie elementy, by wkroczyć w nową erę MotoGP. Po tych dwóch trudnych miesiącach, jestem szczęśliwy, że zostaję z Fausto Gresini’m, który zawsze we mnie wierzy i dodaje mi sił. Po dwóch latach spędzonych razem, obiektywnie spoglądam na przyszły sezon. Bardzo dobrze czuję się z zespołem wokół mnie. Teraz mogę już w pełni skupić się na dwóch ostatnich rundach GP i zrobić co się da, by osiągnąć w nich jak najlepszy rezultat.”

FAUSTO GRESINI: „Bardzo się cieszę z tego, że odnowiłem kontrakt z Marco Melandri’m na sezon 2007. To był nasz główny cel i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to zrobiliśmy. Zawsze wierzyłem i wierzę w potencjał Marco. Podczas tych dwóch sezonów stawał się on coraz lepszym zawodnikiem, dzięki czemu, zyskuje coraz większe uznanie w oczach Hondy. Miłe jest to, że mogliśmy to zrobić akurat w 35-ty Jubileusz Hondy Italy, z którymi współpracujemy już dłuższy czas. Teraz musimy się skupić na drugim zawodniku do zespołu. Miejmy nadzieję, że już niedługo ogłosimy kto nim będzie.”

Źródło: www.gresiniracing.com
Zdjęcie: www.motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
14 zapytań w 1,130 sek