Home / MotoGP / Marquez: Dobrze było podczas letniej przerwy testować w Brnie

Marquez: Dobrze było podczas letniej przerwy testować w Brnie

Dobiega końca wakacyjna przerwa i już w najbliższy piątek rozpocznie się wyścigowy weekend na torze Automotodrom Brno. W lipcu na czeskim obiekcie odbyły się dwudniowe prywatne testy Hondy, podczas których poddano próbie wiele nowych części, a zwłaszcza nowe podwozie. Marc Marquez ma nadzieję, że praca wykonana podczas testów pozwoli mu umocnić się na pozycji lidera podczas zbliżającej się rundy.

Pierwszą część sezonu Marquez zakończył na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Hiszpan ma na swoim koncie 129 punktów, ale jego przewaga nad Maverickiem Vinalesem wynosi zaledwie 5 oczek. Na lokatach numer 3 i 4 plasują się Andrea Dovizioso i Valentino Rossi. Włosi tracą do Marqueza kolejno 7 i 10 punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Cieszyłem się, że mam czas na odpoczynek i wyjazd nad morze z przyjaciółmi, ale też wykorzystałem tą długą letnią przerwę na treningi do drugiej części mistrzostw. Tak zwarty sezon jest ekscytujący, ale i bardzo wymagający, co oznacza, że zawsze musisz być skoncentrowany i starać się być na jak najwyższym poziomie, dostosowując się do każdej sytuacji.” – powiedział Marquez.

„Dobrze było podczas letniej przerwy testować w Brnie, bo to pozwoliło nam popracować nad motocyklem i pozostać skupionym. Brno jest fajnym torem, ale też jednym z najbardziej wymagających, z wieloma zmianami kierunku, podjazdami i zjazdami. Spróbujemy jak najlepiej wykorzystać to nad czym pracowaliśmy podczas testów i przygotować się do walki o podium w niedzielę.” – dodał zawodnik Repsol Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: gpxtra.com

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,771 sek