Home / MotoGP / Marquez i Pedrosa nie chcą nowego podwozia

Marquez i Pedrosa nie chcą nowego podwozia

Zespół Repsol Hondy przeznaczył część swojej letniej przerwy na testy w Brnie. Japońska ekipa chcąc jak najlepiej przygotować się do drugiej połowy sezonu, odbyła w Czechach ponadprogramowe przejazdy w trakcie dwóch dni. Celem były dalsze prace nad deficytem szybkości motocykla, w porównaniu do konkurencji. Testy nie poszły jednak idealnie, bowiem to, co testowano, nie dało jednoznacznej odpowiedzi, że warto wykorzystać to w wyścigach.

Marquez i Pedrosa mieli do dyspozycji nowe podwozie Hondy, jednak jak już potwierdzono, żaden z nich nie skorzysta z niego podczas najbliższej rundy. Obaj pojadą za to na motocyklach, jakie znają z wcześniejszych tegorocznych rund grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Sprawdzaliśmy wiele różnych rzeczy, włączając w to podwozie, głównie po to, by mieć pogląd na kolejny rok. Wciąż brakuje nam czegoś jeśli chodzi o wyjścia z zakrętów. Nie użyjemy jednak nowego podwozia, ponieważ bardziej komfortowo czuję się na tym, którego używaliśmy do tej pory.” – powiedział Marc Marquez przed rundą w Czechach.

Nie jest jednak tak, że testy okazały się nieudane. Marquez był zadowolony z ich przebiegu. „Byłem szczęśliwy, ponieważ zobaczyłem, że japońska część zespołu mocno naciskała na poprawę. Poprawiliśmy się w różnych obszarach. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonali.” – dodał.

Na testach obecny był także zawodnik LCR Hondy – Cal Crutchlow, który jednak nie dostał do sprawdzenia nowych części. „Nie testowaliśmy niczego nowego. Sprawdzaliśmy to, co dostarczył nam Michelin, a jeśli chodzi o motocykl, to pracowaliśmy nad ustawieniami. Ale nie mieliśmy w motocyklu innych części, niż te sprawdzone wcześniej.” – powiedział Brytyjczyk.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,751 sek