Home / MotoGP / Marquez liczy na dodatkową energię w GP Katalonii

Marquez liczy na dodatkową energię w GP Katalonii

Marc Marquez przyjeżdża na wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya po kompletnie nieudanym GP Włoch, w którym po własnym błędzie nie zdobył punktów. Hiszpan nie ma już komfortowej przewagi w klasyfikacji generalnej.

„Jestem bardzo szczęśliwy za każdym razem, kiedy możemy ścigać się w domu, przed naszymi fanami. Mam nadzieję dać im w niedzielę ekscytujący wyścig, bo ta wyjątkowa atmosfera zawsze dodaje ci specjalnej energii. Mieliśmy kilka tygodni temu udane testy w Katalonii, gdzie mogliśmy sprawdzić nowy układ toru, a zwłaszcza ostatnią sekcję, która została zmieniona.” – powiedział zawodnik Repsol Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Myślę, że zrobili też dobrą robotę z nową nawierzchnią: teraz asfalt ma bardzo dobrą przyczepność i bardzo fajnie się po nim jeździ, nawet jeśli samochody Formuły 1 już zaczęły na nim robić nierówności w niektórych punktach hamowania.” – skomentował #93.

„Jednym z najtrudniejszych wyzwań na torze są wciąż krawężniki. Te pośrodku zakrętu są bardzo wysokie i trudno zaadaptować do nich styl jazdy. To fajny tor. Spróbujemy wycisnąć na nim jak najwięcej i znów powalczyć o podium.” – dodał Hiszpan.

Źródło: Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,730 sek