Home / MotoGP / Marquez myślami już w sezonie 2019

Marquez myślami już w sezonie 2019

Seria wyścigów MotoGP poza Europą była dla Marca Marqueza wspaniała – Hiszpan zagwarantował sobie kolejny tytuł mistrzowski, a w ostatniej rundzie wygrał po raz kolejny, udowadniając, że ten sezon należy do niego. W minionych dniach #93 gościł na włoskich targach EICMA i Mediolanie, gdzie przyznał, że jego myśli – po za zbliżającym się GP Walencji – zaprzątają też mocno testy nowego motocykla.

Hiszpan na scenie w EICMA pojawił się wraz z innymi zawodnikami HRC z rozmaitych serii wyścigowych i rajdowych. Byli również szef Honda Motor Corporation – Noriaki Abe, oraz szefujący wyścigowemu działowi HRC – Yoshishige Nomura.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był bardzo długi sezon, ale zdecydowanie osiągnęliśmy wszystkie nasze cele. Teraz czas na dzielenie się radością z moim zespołem, rodziną i przyjaciółmi.” – powiedział Marc Marquez. „W ten weekend będziemy mieli dużą imprezę w moim domowym mieście, Cerverze. Oczywiście, wciąż przed nami pozostaje finałowy wyścig w Walencji, o którym trzeba myśleć przed następne dni, a naszym głównym celem w nim będzie sięgnięcie po potrójną koronę – czyli zapewnienie sobie tytułu mistrza zespołowego, przed domowymi fanami.”

Marquez i Honda zdobyli póki co dwa tytuły w tym roku: indywidualny dla #93, oraz konstruktorów – do tej klasyfikacji mogą punktować wszyscy zawodnicy Hondy, którzy dojeżdżają na najwyższej pozycji. „Wiemy, że nie będzie łatwo, ale pozostajemy skoncentrowani na naszym celu aż do samego końca.” – skomentował ten cel Hiszpan.

„Czekam też już na testowanie nowego motocykla we wtorek po wyścigu w Walencji, jako że myślimy już o tym, aby mieć jak najlepszą maszynę na 2019 rok.” – dodał zawodnik Repsol Hondy.

Źródło: crash.net
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Honda sięgnie po potrójną koronę w GP Walencji?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,757 sek