Home / MotoGP / Marquez: Nastawiamy się jak na każdy normalny wyścig

Marquez: Nastawiamy się jak na każdy normalny wyścig

Marc Marquez przyznał, że ostatni w sezonie wyścig o GP Walencji będzie dla niego normalną rundą sezonu, niezależnie od tego, że jeśli obroni 21 punktów przewagi nad Andreą Dovizioso, to zdobędzie tytuł mistrza świata. Hiszpan przyznaje, że presję wyniku odczuwał już od kilku wyścigów.

„Oczywiście naturalne jest, że będę czuł pewną presję w Walencji, bo stawka będzie wysoka, ale szczerze mówiąc, presja była już przez całą drugą połowę sezonu. A fakt, że udawało się przechodzić przez wiele trudnych sytuacji, tak jak to było w ostatnim wyścigu – daje mi pozytywne odczucia. Jeśli chodzi o tor, to czuję się dobrze, ponieważ lubię startować w Walencji. To obiekt pokonywany w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara, co normalnie mi odpowiada.” – powiedział lider klasyfikacji generalnej MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Dobrze też oczywiście mieć przewagę punktową, którą można zarządzać. Nie będziemy musieli zbyt wiele myśleć na ten temat. Zdecydowanie nie uważamy, że będzie łatwo, więc nie udamy się do Walencji z dodatkową porcją jakiejkolwiek pewności siebie. Utrzymamy to samo nastawienie i metodykę pracy, które doprowadziły nas tu, gdzie jesteśmy. Damy z siebie 100 procent, ponieważ ważne będzie, aby być szybkim już od pierwszego treningu.” – dodał Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

 1. No i taka postawa Mi odpowiada.. byle do celu GiveMeSix :)

 2. Bez specjalnej spinki jest w stanie dojechać w 5-tce(oby utrzymał swój temperament i nie budził sie w nim ‚wariat’) Będzie musiał uważać na Petrucciego Bautiste i Iannone A reszta niech sobie jedzie w czołówce
  Presje to bedzie miał Dovi żeby wygrać a myśle że nikt mu specjalnie nie bedzie w tym przeszkadzał

 3. Tak, jasne :-)) Da 100 % ale na treningu a w wyścigu………..aby tylko dojechać w TOP10.
  Oj nudy będą, Panie, nudy…………………

 4. Nie, no już nie przesadzajcie z tym „polowaniem” na Marqueza. Tak samo ktoś może ściąć podczas walki Doviego. To nie jest tak, że każdy czyha na #93. Poza tym nie podejrzewałbym żadnego zawodnika o „zapędy samobójcze”.

 5. Katarzyno wstydz sie w Pedrosiatka nie wierzysz ? :P

  Ty sie modl zeby ten Twoj valentyna dojechal w TOP 10 :)

 6. Repsol – olej silnikowy
  HRC – odłam Hondy czyli sportowy dział
  Honda – motocykl
  Wiec jak można pisać że ‚ …dojechał na Repsolu..’ ‚..jechał Repsolem..? itd.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
67 zapytań w 0,941 sek