Home / MotoGP / Marquez nie wyleczy się w pełni na GP Kataru

Marquez nie wyleczy się w pełni na GP Kataru

Marc Marquez po dwóch dniach testów na Sepang wie już, że podczas pierwszej rundy sezonu – GP Kataru – nie będzie w pełni sił po ubiegłorocznej operacji ramienia. Hiszpan co prawda pierwszego dnia uzyskał najlepszy czas, jednak na torze spędził praktycznie tylko po połowie dnia, aby jak najmniej obciążać rękę. Zawodnik Hondy ma nadzieję, że wszystko będzie w porządku na drugi wyścig – GP Argentyny.

Marquez przejechał o połowę mniej okrążeń niż rywale. „Nie będę bliski 100 procentom dyspozycji, ale myślę, że w Katarze nie będzie to wielki problem. Mam taką nadzieję! Przede mną wciąż miesiąc czasu, więc będę się starał mocno pracować. Potem jeszcze testy w Katarze, no i wyścig o GP Kataru. A potem trzy tygodnie do GP Argentyny. To mój cel – aby pojechać tam w 100 procentach zdrowym. Muszę poczekać.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Teraz jeśli chcę, mogę jeździć, czując ból. Ale jeśli wda się duże zapalenie, to stan się pogorszy i stracę tydzień na dochodzenie do siebie. Muszę słuchać mojego ciała: kiedy czuję większy ból niż zwykle, staję.” – dodał. #93 przyznał, że przez bolącą rękę nie może w pełni podążać zgodnie z programem testowym. Stara się przynajmniej pracować nad silnikiem, pomijając mniejsze szczegóły.

„Nie wdajemy się w drobiazgi, pojedyncze śrubki, ale skupiamy na dużych rzeczach. Pracujemy, by zyskiwać możliwie najwięcej informacji. Na ten moment pracujemy nad silnikiem, bo od Kataru aż do końca roku nie będziemy mogli go zmienić.” – skomentował.

„Taka płynna jazda to dla mnie coś dziwnego, to nie mój styl. Z tego powodu kilka rzeczy, które powinny zostać sprawdzone, nie zostaną sprawdzone, bo nie mogę jechać tak, jakbym tego chciał. Zmieniamy więc plany. Aby pracować nad szczegółami, musisz jeździć tak, jak chcesz. Gdy zakładam świeżą oponę, to nie mogę jej wykorzystać. Motocykl jest bardziej agresywny, i ramię narażone jest na większy wysiłek. Na nowych oponach jestem wolniejszy niż na używanych.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
101 zapytań w 1,008 sek