Home / MotoGP / Marquez przeprosił Dovizioso za ostry atak

Marquez przeprosił Dovizioso za ostry atak

Po wyścigu o GP Japonii, który padł łupem Andrei Dovizioso, Marc Marquez przeprosił Włocha za jeden z ataków, który zdaniem zawodnika Repsol Hondy mógł być na granicy rozsądku. Ostatecznie, para ta walczyła fair-play aż do samej mety i po zjechaniu z toru Dovi i Marquez mogli bez problemu przybić sobie piątkę.

O ile na początku wyścigu na Motegi w walce liczyło się kilku zawodników, o tyle końcówka to już tylko walka #93 i #04. Na 19. okrążeniu na prowadzenie wysunął się Dovizioso, ale Marquez nie zamierzał odpuszczać. Gdy do końca zostały trzy okrążenia, Hiszpan zaatakował w zakręcie 3. Na tyle ostro, że Dovi musiał poszerzyć tor jazdy, by nie doszło do zderzenia.

„Chcę powiedzieć „przepraszam”. Zakręt 3. w moim wykonaniu był zbyt…” – śmiał się. „Pojechałem w nim na limicie, ponieważ zahamowałem bardzo późno. Zdałem sobie sprawę, że albo wcisnę się w wewnętrzną, albo mogę się zderzyć. Pojechałem więc po wewnętrznej i było to na limicie, ale reszta walki była bardzo fajna, dała mi dużo frajdy.” – powiedział podczas konferencji prasowej Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dovizioso mógł wygrać, bo Marquez na kilka zakrętów przed metą stracił na chwilę równowagę. „Naciskałem, podejmowałem ryzyko na kilku okrążeniach. Gdy popełniłem błąd w zakręcie 8. to już zacząłem czuć, że mój motocykl się trzęsie. Wyprzedził mnie w zakręcie 11, ponieważ był mocny na dohamowaniach. Wtedy ja byłem już daleko z tyłu, ale powiedziałem sobie: „spróbuję jeszcze raz w ostatnim zakręcie”. Powtórzyliśmy to samo, co w Austrii, ale było świetnie.” – dodał zawodnik Repsol Hondy, wspominając bliźniaczy finisz na Red Bull Ringu.

„W Hiszpanii (GP Aragonii) ktoś powiedział: „w porządku, to już prawie rozstrzygnięte”. Prawie rozstrzygnięte? Wtedy różnica wynosiła 16 punktów, teraz to 11. Naprawdę trudno jest wygrywać. Naciskam wszędzie, gdzie tylko się da. Jeżdżę naprawdę świetnie, staram się wyciskać pełen potencjał z mojego motocykla. Możecie to zobaczyć. Miałem już 22-23 wypadki, bo naciskam. Staram się dać z siebie wszystko. Liczy się każdy punkt.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 24

  1. Vendeur – trzeba nastawić budzik i oglądać na żywo :-))) To poranne (nocne) wstawanie ma swój urok. Uwierz mi bo robię to od lat.

  2. Zgadzam się z tobą, też tak robię, takie emocje na żywo o poranku sprawiają, że nawet kawa jest zbędn. Chociaż ostatni wyścig oglądałam z 3-letnim synem na kolanach, a to odebrało mu trochę uroku. Ale po jego tekście „Rossi się wywrócił, szkoda”, stwierdziłam, że nie jest źle. Młode pokolenie fanów moto rośnie :)

  3. Magda, ElDiablo, Elektrycerz – to u was wzrasta przyszłość narodu !!!! Wasze dzieci już czują bluesa motocyklowego. Trochę wam zazdroszczę takiego genialnego potomstwa :-)) Aż się chce żyć !!! B R A W O W Y !!!

  4. elektrycerz i magda_ – jestem niezwykle wzruszona i zaskoczona z przyznanego mi tytułu. Z tego miejsca pragnęłabym podziękować wszystkim którzy się do tego przyczynili: mojej mamie, ekipie produkcyjnej, wszystkim życzliwym osobom oraz wielu wielu innym których tu nie wymieniłam a które na ten sukces zapracowały. Wzruszenie i łzy napływające do oczu mych niewinnych nie pozwalają na dalsze pisanie. Jeszcze raz bardzo dziękuję za ten zaszczytny tytuł :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    PS. i małe co nie co https://www.youtube.com/watch?v=FmNolu_ZUpk

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
40 zapytań w 1,017 sek