Home / MotoGP / Marquez: Skupiałem się na Iannone, nie Vinalesie

Marquez: Skupiałem się na Iannone, nie Vinalesie

Marc Marquez przyznał, że przyblokowanie Mavericka Vinalesa w kwalifikacjach było zupełnie przypadkowe. Hiszpan miał szukać Andrei Iannone, który jak sam potem przyznał, chciał „poholować” się za zawodnikiem Repsol Hondy w celu uzyskania lepszego czasu. Marquez nie chciał do tego dopuścić.

„Niestety, wyjeżdżałem z alei serwisowej i oczekiwałem, że nikogo nie będzie z tyłu. Wtedy nagle usłyszałem za sobą silnik motocykla. Rozglądałem się w poszukiwaniu Iannone, a nie patrzyłem czy jest ktoś inny z tyłu. Kiedy usłyszałem silnik, zjechałem na bok najszybciej jak tylko było można. Ale wygląda na to, że i tak zakłóciłem komuś przejazd okrążenia.” – powiedział Marquez po kwalifikacjach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Tutaj normalnie nie potrzebujesz korzystać ze strumienia aerodynamicznego, ale wiem, że szybki zawodnik za moimi plecami może mocno poprawić swój czas jednego okrążenia. A Iannone był szybki. Szukałem więc Iannone, a nie spodziewałem się Mavericka.” – dodał. „Sędziowie uznali, że byłem na linii wyścigowej, a Iannone był poza nią. Nigdy tak nie robię, ale tym razem tam się znalazłem.”

Andrea Iannone potwierdza, że faktycznie chciał skorzystać z pomocy Marca Marqueza i jechać za jego plecami: „Wyjechałem z boksów, widziałem Marca. Wiem, że na tym torze jest bardzo szybki. Starałem się więc za nim podążać.” Ostatecznie, Marquez wygrał kwalifikacje, ale nałożono na niego karę cofnięcia o trzy pozycje na stracie. Z pole position wystartuje zatem Vinales, a drugi będzie Iannone.

Źródło: autosport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Kupy się to nie trzyma Chyba ktoś pokręcił z przetłumaczeniem jego słów

    Wtedy nagle usłyszałem za sobą silnik motocykla. Rozglądałem się w poszukiwaniu Iannone, a nie patrzyłem czy jest ktoś inny z tyłu. Kiedy usłyszałem silnik, zjechałem na bok najszybciej jak tylko było można’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
110 zapytań w 0,845 sek