Home / MotoGP / Marquez: To będzie ciekawe Grand Prix ze względu na pogodę

Marquez: To będzie ciekawe Grand Prix ze względu na pogodę

Marc Marquez

Circuit of the America i Sachsenring to dwa tory, na których Marc Marquez zawsze wygrywał wyścigi od czasu kiedy jeździ w klasie królewskiej. W Niemczech dobra passa Hiszpana trwa od 2010 roku. #93 wygrywał na torze Sachsenring wyścigi kolejno w kategorii 125, Moto2 i MotoGP nieprzerwanie od sześć sezonów. Niedzielny wyścig może być dla Marqueza utwierdzeniem swojej dominacji na niemieckim obiekcie i zarazem utwierdzeniem na pozycji lidera.

Nietypowe dla lata warunki pogodowe, jakie panowały na torze Sachsenring dzisiejszego dnia były niemałym wyzwaniem. Zakręt 11., w którym przewróciło się pięciu zawodników okazał się być szczególnie trudnym obszarem toru. Mimo kiepskiej aury Marc Marquez czuł się jednak na motocyklu komfortowo i starał się jechać na granicy swoich możliwości.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lider klasyfikacji generalnej zakończył pierwszą sesję treningową na drugiej pozycji, a podczas sesji popołudniowej uzyskał trzeci rezultat i zarazem osiągnął swój najlepszy czas na okrążeniu. Biorąc pod uwagę to, że główni rywale Marqueza ukończyli drugi trening poza pierwszą dziesiątką, zawodnik Repsol Hondy może jeszcze bardziej realnie myśleć o czwartym z rzędu zwycięstwie w MotoGP na torze Sachsenring.

„Dzisiaj był dobry dzień, chociaż zaczął się w dość dziwny sposób. W pierwszej sesji byliśmy w stanie zrobić tylko kilka okrążeń, ponieważ zaczął lekko padać deszcz, ale nie było wystarczająco mokro żeby założyć opony na mokrą nawierzchnię. Druga sesja była trochę bardziej normalna, chociaż temperatura była niska i tor był zimny. Musieliśmy uważać zwłaszcza w zakręcie 11., gdzie rozbiło się kilku zawodników. Mimo to czułem się na motocyklu komfortowo.” – powiedział Marquez.

„Chcemy poprawić to co osiągnęliśmy i nadal pracować, bo prognozy na jutro są takie, że temperatura  może nieznacznie wzrosnąć.  To będzie ciekawe Grand Prix ze względu na pogodę, a przewiduje się, że w niedzielę będziemy mieli taką samą sytuację jak dziś i deszcz będzie mógł spaść w każdej chwili.” – dodał #93.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,750 sek