Home / MotoGP / Melandri i Elias – „Fortuna” kołem się toczy !

Melandri i Elias – „Fortuna” kołem się toczy !

Nie ucichły jeszcze informacje związane z ostatnim wyścigiem sezonu w Walencji oraz podsumowaniami całego roku, a już pojawiły się nowe wiadomości dotyczące składów i „powiązań” w nowy sezon 2006.
I tak Fortuna poinformowała, iż w przyszłyNie ucichły jeszcze informacje związane z ostatnim wyścigiem sezonu w Walencji oraz podsumowaniami całego roku, a już pojawiły się nowe wiadomości dotyczące składów i „powiązań” w nowy sezon 2006.
I tak Fortuna poinformowała, iż w przyszłym roku współpracować będzie z włoskim zespołem Gresiniego oraz Hondą, a w jej barwach wystąpią „świeżo upieczony” wicemistrz w kategorii MotoGP Marco Melandri oraz Hiszpan Toni Elias.

Fortuna, jeden z wiodących producentów w przemyśle tytoniowym potwierdził dwuletnią umowę z włoskim zespołem, kierowanym przez Fausto Gresiniego. Obydwaj zawodnicy będą starować w przyszłym sezonie na Hondach RC211V, pomalowanych oczywiście na czerwono.

Marco Melandri w ciągu swojej kariery współpracował już z Fortuną w Yamasze, przerywając jednak ten związek na rok, na rzecz Movistar Honda.
Młody Włoch, w którym wielu widzi potencjalnego kandydata na Mistrza Świata w przyszłym roku, zadowolony jest z tej zmiany.
„ Cieszę się bardzo, iż będę mógł ponownie współpracować z Fortuną, bardzo prestiżowym sponsorem, który we mnie uwierzył kiedy to przechodziłem do kategorii MotoGP. Jestem bardzo dumny z tego, iż po roku spędzonym w innym zespole, jest mi dane powrócić do Fortuny. Potwierdza to jak wielkim zaufaniem zostałem obdarzony”.

„Widać ogromną wiarę w mój potencjał, a ja sam wierzę w ten projekt. Ufam, iż ten kredyt zaufania uda mi się spłacić świetnymi wynikami, których nie mogłem zaoferować we wcześniejszych latach współpracy z tym zespołem”.

Toni Elias w kategorii MotoGP występuje dopiero od roku i to ze zmiennym powodzeniem, aczkolwiek jego występy na Yamasze YZR-M1 z wyścigu na wyścig oceniane były coraz lepiej, a zdobycie dziesiątego miejsca podczas wyścigu w Walencji pozwoliło mu równocześnie uzyskać tytuł ‘Rookie of the Year’.

Młody Hiszpan cieszy się nie tylko z faktu występowania w barwach Fortuny, ale i tego, że przyszły rok będzie mógł spędzić w towarzystwie aktualnego wicemistrza świata :
„Naprawdę jestem bardzo szczęśliwy, że jest mi dane uczestniczyć w tym nowym ambitnym projekcie, bazującym na ogromnym doświadczeniu teamu Gresinegoi oraz technicznym wsparciu Hondy i Fortuny. Jestem bardzo wdzięczny sponsorowi z Hiszpanii.
„Cieszę się, że Marco będzie moim kolegą w tym zespole, albowiem jest on jeźdźcem wielkiego formatu, a równocześnie miłym chłopakiem. Muszę się jeszcze wiele nauczyć i wiem, iż znalazłem się w dobrym punkcie, aby wszystkie te zadania realizować. Cieszę się bardzo z tego powodu jak i z niecierpliwością oczekuję początku pracy z moim nowym zespołem”.

Naturalnie wobec tego nowego i dynamicznego duetu stawiane są wielkie oczekiwania. Sam Gresini jest jednak pewien, iż taka konstelacja, dobór zawodników, zaplecze techniczne oraz wsparcie sponsora pozwolą na uzyskiwanie świetnych wyników.

„Jesteśmy niesamowicie podnieceni faktem, iż dane nam jest zaprezentowanie młodego zespołu z nadzwyczajnym wręcz potencjałem. Pięciokrotne miejsce na podium i dwa zwycięstwa Marco pozwalają mianować go gwiazdą w niesamowitym wręcz sezonie. Celem w przyszłym roku będzie kontynuacja jego sukcesów, a nawet ich powiększanie.”

„Cieszymy się również z tego, iż już oficjalnie możemy powiedzieć, że Toni Elias, 22 letni Hiszpan, który już od trzech lat reprezentuje barwy Fortuny, będzie startował w naszym zespole. Po roku startów w kategorii MotoGP i przyzwyczajania się do panujących tutaj warunków cieszymy się, iż z nami będzie kontynuował swoją przygodę w tej klasie, tym razem już na motocyklu ze stajni Hondy. Wierzymy w jego potencjał i jesteśmy pewni, iż wspólnie uda nam się uzyskać świetne wyniki”.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
63 zapytań w 0,691 sek