Home / MotoGP / Michael van der Mark wraca na GP Walencji!

Michael van der Mark wraca na GP Walencji!

Nie ma zaskoczenia w obsadzie wolnego miejsca w ekipie Tech 3 Yamahy podczas ostatniej rundy sezonu MotoGP: w GP Walencji w miejsce Jonasa Folgera ponownie zobaczymy Michaela van der Marka, który ostatnio zadebiutował podczas wyścigu w Malezji. Chory Folger wróci dopiero w przyszłym roku. GP Walencji już 12. listopada.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Van der Mark spodziewał się kolejnego powołania. W GP Malezji pojechał solidny wyścig i choć nie zapunktował, bo dojechał do mety dopiero na 16. pozycji, to pokazał się z niezłej strony, nie ustępując etatowym zawodnikom. W przyszłym roku ponownie będzie fabrycznym zawodnikiem w World Superbike, ale ma nadzieję, że będzie mógł testować prototyp M1.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 12

 1. Jestem zdania, że ten gosciu kompletnie nie nadaje się do klasy królewskiej. W serii superbike jest zwykłym przeciętniakiem.

 2. Moim zdaniem to dobry wybór:)

 3. Jeśli Folger nie wróci, to jest faworytem na przyszły sezon ;)

 4. To tak co by wszystkich zainteresowanych pogodzić skoro wieszacie psy na Michaelu VDM to na miejsce Folgera proponuję kandydaturę Daniela Blina, Yamaha jest mu dobrze znana więc może też dojedzie 16 :)

 5. Raff-vr46 – obyś był złotoustym wieszczem i aby spełniła się Twoja przepowiednia i może jeszcze nie do klasy królewskiej ale najpierw do Moto3 aby tak zdolny chłopak jak Daniel Blin w końcu trafił. Jestem pewna że nawet obecnie w Moto3 jeżdżą zawodnicy od których Blin kto wie czy nie jest zdolniejszy, szybszy i bardziej utalentowany. Jednak nie dowiemy się tego jeśli on nie trafi do MGP. Trzymam kciuki za tego chłopca.

  • Osobiście mam strasznie mieszane uczucia co do Polaka w Motogp. Tzn. z jednej strony miło by było zobaczyć kogoś z naszego podwórka. Ale z drugiej… jak sobie pomyślę że polak zacząłby odnosić w tym sporcie sukcesy, co spowodowałoby reakcję na zasadzie kubicomanii oraz wszystkiego co z nią związane. Chyba jednak moje egoistyczne pobudki biorą w takiej sytuacji górę i jednak mam nadzieję że nigdy nie dojdzie. Bardzo sobie cenię fakt że ten sport jest mocno niszowy. Tym bardziej, że pojawienie się w motosporcie popularnego zawodnika z naszego kraju, nie niesie ze sobą żadnych wymiernych korzyści. Co najlepiej obrazuje właśnie przykład Roberta i szału na F1 w czasach jego występów.

 6. Ja stawiam na Nozane. bo chłopak mimo błędu i pecha pokazał dużo większą konkurencyjność. do tego jest zdecydowanie bardziej perspektywiczny i wpasowuje się w ambicje zespołu z Iwaty odnośnie zawodnika z Japonii.

  U Nozane widać było większą swobodę jazdy Van Den Mark nie umniejszając mu dopiero niedawno zmienił barwy z Hondy i dziwnym byłoby robienie z niego testera.

 7. Ostatnio niemal w każdym wyścigu team partner Alex Lowes przyjeżdża przed VDM. I Yamacha bierze VDM do motogp chociaz ma lepszego zawodnika w SBK. Ten facet to nieporozumienie. Kto go pcha? Jak widać nie tylko u nas są Misiewicze.

 8. Saruto zobaczymy jak Mareczek I w jaki sposob wciagnie do motogp swojego mlodszego brata. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
74 zapytań w 1,738 sek