Home / MotoGP / Michelin gotowy do nowego sezonu

Michelin gotowy do nowego sezonu

Rozpoczynający się lada moment sezon wyścigowy 2006 będzie pamiętnym sezonem: nadchodzi ostatni rok panowania motocykli o pojemności skokowej 990 centymetrów sześciennych, a już od roku 2007 redukcja mocy uzyskiwanych w MotoGP poprzez zmniejszenie pojemnośRozpoczynający się lada moment sezon wyścigowy 2006 będzie pamiętnym sezonem: nadchodzi ostatni rok panowania motocykli o pojemności skokowej 990 centymetrów sześciennych, a już od roku 2007 redukcja mocy uzyskiwanych w MotoGP poprzez zmniejszenie pojemności silników do 800 centymetrów.

Przez te siedemnaście wyścigów zawodnicy będą używali najmocniejszych silników, jakie kiedykolwiek były używane w wyścigach motocyklowych, a to stawia ogromne wyzwanie dostawcom opon. Opony będą w tym sezonie ogromnie ważnym elementem w drodze do zwycięstwa. Francuski Michelin chce zdominować klasę MotoGP, dostarczając najlepsze opony swoim zawodnikom. Warto zauważyć, że w historii zawodnicy na oponach tej firmy zdobywali aż piętnastokrotnie tytuły mistrzów świata w królewskiej klasie.

Poprzedni wyścig odbył się w Walencji w listopadzie ubiegłego roku, ale Michelin tej przerwy nie przespał. Prace nad rozwojem wyścigowej opony trwały przez całą zimę. Opony były testowane przez partnerów francuskiej firmy w Australii, na dalekim zachodzie, a także w Europie pod kątem motocykli MotoGP o wysokich, przekraczających 250 koni mocach.

Nicolas Goubert twierdzi, że nadchodzący sezon będzie bardzo interesujący i ważny dla firm oponiarskich. Racja: wszakże od początku sezonu 2007 motocykle królewskiej klasy będą miały mniejsze pojemności, a za tym idzie to, że nie będą dysponowały takimi mocami jak przez ostatnie dwa, a nawet trzy lata.

Podczas tworzenia, a właściwie rozwoju opon, największy nacisk położono na oponę tylną, aby dać zawodnikom większą przyczepność w maksymalnych złożeniach, poprawiono trakcję w średnich złożeniach, a także podczas przyspieszania. Konstrukcja przedniej opony została trochę zmodyfikowana „na potrzeby” nowych jeźdźców: Daniela Pedrosy, a także Casey’a Stoner’a w celu poprawienia składania motocykla w zakręt.

Wypada nam czekać cierpliwie patrząc jak zawodnicy wykorzystają nowe „cacuszka”.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
63 zapytań w 0,741 sek