Home / MotoGP / Mika Kallio liczy na kolejne dzikie karty

Mika Kallio liczy na kolejne dzikie karty

Mika Kallio

Choć zespół KTM zadebiutuje na pełen etat w sezonie 2017, kierowca testowy Mika Kallio liczy, że otrzyma jeszcze możliwość kolejnego startu z dziką kartą. Fin nie ukończył wyścigu o GP Walencji, gdzie po raz pierwszy austriacka maszyna mogła bezpośrednio zostać skonfrontowana ze stawką MotoGP.

„Cieszyłem się bardzo możliwością jazdy na najlepszym motocyklu na świecie – motocyklu MotoGP. To było dobre doświadczenie, spodobało mi się branie udziału w tego rodzaju rozwoju, cały czas zajmowałem się tymi wszystkimi drobiazgami technicznymi.” – powiedział Mika Kallio o swoim sezonie 2016, w którym pojechał tylko w jednym wyścigu mistrzostw świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ale jednocześnie, wolałbym tak jak zwykle, brać udział w wyścigach. Planujemy kilka dzikich kart. Może dzięki temu uda mi się jakoś powrócić do gry. Będzie łatwiej, bo teraz mamy dwóch gości – Bradley’a (Smitha) i Pola (Espargaro), którzy mają taki sam motocykl, więc będzie jakiś punkt odniesienia. Dowiem się w końcu: „na jakim jestem poziomie?”” – dodał fiński zawodnik. „Mam nadzieję, że będę miał możliwość pozostania na pokładzie i że będę na takim poziomie, jak oni. Jeśli uda mi się tego dokonać, sądzę, że pojawi się okazja, by zrobić coś więcej.”

Kallio po GP Walencji wziął jeszcze udział w jednej sesji testowej, zastępując Espargaro. Yamaha, z którą Pol ma ważny do końca roku kontrakt, nie zezwoliła jeszcze Hiszpanowi na dodatkowe testy. „Mimo słyszeć, że komentarze Pola i Bradley’a były pozytywne. Oni mają dobre porównanie z ubiegłymi latami, kiedy jeździli Yamahą. Byłem bardzo ciekawy tego, co powiedzą. Niektóre części musimy poprawić. Wiele rzeczy, które oni oceniali, zostały ocenione tak samo, jak przeze mnie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,789 sek