Home / MotoGP / "Mokry" start Mistrzostw Świata Corona Extra Superbike

"Mokry" start Mistrzostw Świata Corona Extra Superbike

Po długiej zimowej przerwie w końcu zaczyna się kolejny sezon Mistrzostw Świata Superbike! Dziś na torze w Katarze zawodnicy Superbike i Supersport wyjechali na tor.
Niestety dziś rano pogoda nie okazała się łaskawa dla całej stawki i padający deszcz sprawił, że na tor wyjechało tylko kilku zawodników. Popołudniu, podczas kwalifikacji było już troszkę lepiej, ale ciągle mokro i pochmurno.

Podczas tych fatalnych warunków najlepszym w klasie Superbike okazał się Troy Bayliss. Australijczyk po dość krótkiej i nieudanej przygodzie w MotoGP w tym roku powrócił do swojej dawnej formy, kiedy to zdobył tytuł mistrza świata Superbike.
Drugi był Regis Laconi na Kawasaki, a trzeci Troy Corser, tracąc do lidera ponad 2 sekundy.

Pozostali ubiegłoroczni outsiderzy z klasy MotoGP Alex Barros, Ruben Xaus i Roberto Rolfo zajęli odpowiednio 6., 21. i 14 miejsce.

Razem z zawodnikami Superbike na tor wyjechali również kierowcy z Supersportów. Najszybszy w tej klasie okazał się Kenan Sofuglu z Turcji, który na maszynie w barwach Winston Ten Kate Honda osiągnął czas 2 minuty 21.89 sek.

Wyniki praktyk WSBK (Czwartek):

1. Sebastien Gimbert FRA Yamaha Motor France-Ipone YZF R1 2min 25.734 sek
2. Troy Bayliss AUS Ducati Xerox 999F06 2min 26.705 sek
3. Regis Laconi ITA PSG-1 Kawasaki Corse ZX10R 2min 27.269 sek
4. Pierfrancesco Chili ITA D.F.X. Treme Honda CBR 1000RR 2min 28.761 sek
5. Fonsi Nieto SPA PSG-1 Kawasaki Corse 2 ZX10R 2min 29.145 sek
6. Craig Jones GBR Foggy Petronas Racing FP1 2min 29.997 sek
7. Franco Battaini ITA Team Bertocchi Kawasaki ZX10R 2min 30.403 sek
8. Roberto Rolfo ITA Team Ducati SC – Caracchi 999F05 2min 30.417 sek
9. Alex Barros BRA Team Klaffi Honda CBR 1000RR 2min 30.437 sek
10. Norick Abe JPN Yamaha Motor France-Ipone YZF R1 2min 30.711 sek
11. Steve Martin AUS Foggy Petronas Racing FP1 2min 31.996 sek
12. Marco Borciani ITA Sterilgarda – Berik Ducati 999F05 2min 33.633 sek
13. Andrew Pitt AUS Yamaha Motor Italia YZF R1 2min 34.147 sek
14. Shinichi Nakatomi JPN Yamaha Motor France-Ipone YZF R1 2min 35.125 sek
15. Vittorio Iannuzzo ITA Celani Team Suzuki Italia GSXR1000 K6 2min 36.74 sek
16. Chris Walker GBR PSG-1 Kawasaki Corse ZX10R 2min 37.575 sek
17. Ruben Xaus SPA Sterilgarda – Berik Ducati 999F05 2min 42.052 sek

Wyniki kwalifikacji WSBK (Czwartek):

1. Troy Bayliss AUS Ducati Xerox 999F06 2min 17.326 sek
2. Regis Laconi ITA PSG-1 Kawasaki Corse ZX10R 2min 19.064 sek
3. Troy Corser AUS Team Alstare Suzuki Corona Extra GSXR1000 K6 2min 19.614 sek
4. Chris Walker GBR PSG-1 Kawasaki Corse ZX10R 2min 19.684 sek
5. Sebastien Gimbert FRA Yamaha Motor France-Ipone YZF R1 2min 19.687 sek
6. Alex Barros BRA Team Klaffi Honda CBR 1000RR 2min 19.834 sek
7. Andrew Pitt AUS Yamaha Motor Italia YZF R1 2min 19.991 sek
8. Noriyuki Haga JPN Yamaha Motor Italia YZF R1 2min 20.164 sek
9. Franco Battaini ITA Team Bertocchi Kawasaki ZX10R 2min 20.2 sek
10. Fonsi Nieto SPA PSG-1 Kawasaki Corse 2 ZX10R 2min 20.469 sek
11. Pierfrancesco Chili ITA D.F.X. Treme Honda CBR 1000RR 2min 20.695 sek
12. Norick Abe JPN Yamaha Motor France-Ipone YZF R1 2min 20.72 sek
13. Karl Muggeridge AUS Winston Ten Kate Honda CBR 1000RR 2min 21.152 sek
14. Roberto Rolfo ITA Team Ducati SC – Caracchi 999F05 2min 21.233 sek
15. Yukio Kagayama JPN Team Alstare Suzuki Corona Extra GSXR1000 K6 2min 21.234 sek
16. Max Neukirchner GER Team Pedercini Ducati 999RS 2min 21.491 sek
17. Steve Martin AUS Foggy Petronas Racing FP1 2min 21.505 sek
18. James Toseland GBR Winston Ten Kate Honda CBR 1000RR 2min 21.732 sek
19. Marco Borciani ITA Sterilgarda – Berik Ducati 999F05 2min 21.778 sek
20. Michel Fabrizio ITA D.F.X. Treme Honda CBR 1000RR 2min 22.655 sek
21. Ruben Xaus SPA Sterilgarda – Berik Ducati 999F05 2min 22.809 sek
22. Ivan Clementi ITA Team Pedercini Ducati 999RS 2min 23.459 sek
23. Craig Jones GBR Foggy Petronas Racing FP1 2min 24.221 sek
24. Shinichi Nakatomi JPN Yamaha Motor France-Ipone YZF R1 2min 24.788 sek
25. Vittorio Iannuzzo ITA Celani Team Suzuki Italia GSXR1000 K6 2min 25.377 sek
26. Lucio Pedercini ITA Team Pedercini Ducati 999RS 2min 25.802 sek
27. Lorenzo Lanzi ITA Ducati Xerox 999F06 2min 26.171 sek
28. Fabien Foret FRA Team Alstare Engineering Corona Extra GSXR1000 K6 2min 33.307 sek
29. Talal Al Naimi QAT d’Antin MotoGP Yamaha YZF R1 2min 46.833 sek

Wyniki kwalifikacji WSS (Czwartek):

1. Kenan Sofuoglu TUR Winston Ten Kate Honda CBR 600RR 2min 21.89 sek
2. Kevin Curtain AUS Yamaha Motor Germany YZF R6 2min 23.872 sek
3. Gianluca Nannelli ITA Edo Racing Yamaha YZF R6 2min 24.021 sek
4. Broc Parkes AUS Yamaha Motor Germany YZF R6 2min 24.757 sek
5. Kai Borre Andersen NOR Team Hoegee Suzuki GSX600R 2min 25.853 sek
6. Mauro Sanchini ITA RG Team Yamaha YZF R6 2min 26.67 sek
7. Barry Veneman NED Team Hoegee Suzuki GSX600R 2min 26.77 sek
8. Javier Fores SPA SLM Racing Yamaha YZF R6 2min 26.887 sek
9. Christian Zaiser AUT LBR Ducati Racing 749R 2min 26.945 sek
10. Katsuaki Fujiwara JPN Megabike Honda Team CBR 600RR 2min 27.615 sek
11. Gianluca Vizziellio ITA Team Lorenzini by Leoni Yamaha YZF R6 2min 27.69 sek
12. Sebastien Charpentier FRA Winston Ten Kate Honda CBR 600RR 2min 27.755 sek
13. Anthony Gobert AUS Yamaha – GMT 94 YZF R6 2min 28.284 sek
14. Josh Brookes AUS Ducati SC Caracchi 749 R 2min 28.508 sek
15. Dean Thomas AUS Team Gil Motor Sport Kawasaki ZX6RR 2min 28.542 sek
16. David Garcia ESP Tati Team Beaujolais Yamaha YZF R6 2min 28.596 sek
17. Johan Stigefelt SWE Dark Dog Stiggy Motorsports Honda CBR 600RR 2min 29.313 sek
18. Toma Miksovsky CZE Intermoto Czech Klaffi Honda CBR 600RR 2min 29.513 sek
19. Sebastien Le Grelle BEL Le Grelle – Honda Belgium CBR 600RR 2min 29.548 sek
20. Massimo Roccoli ITA Team Lorenzini by Leoni Yamaha YZF R6 2min 29.666 sek
21. William De Angelis ITA Intermoto Czech Klaffi Honda CBR 600RR 2min 29.724 sek
22. Gregory Leblanc FRA Vazy Racing Team Honda CBR 600RR 2min 29.94 sek
23. Alessio Velini ITA Team Umbria Bike Yamaha YZF R6 2min 30.15 sek
24. Chris Peris CAN Moto 1 – Yamaha – Bikersdays YZF R6 2min 30.164 sek
25. Maxime Berger FRA Team Gil Motor Sport Kawasaki ZX6RR 2min 30.213 sek
26. Vladimir Ivanov RUS Vector Racing Team Yamaha YZF R6 2min 30.25 sek
27. Didier Van Keymeulen BEL Moto 1 – Yamaha – Bikersdays YZF R6 2min 30.832 sek
28. Julien Enjolras FRA Tati Team Beaujolais Yamaha YZF R6 2min 32.425 sek
29. Robbin Harms DEN Stiggy Motorsports Honda CBR 600RR 2min 32.836 sek
30. Tatu Lauslehto FIN Dark Dog Stiggy Motorsports Honda CBR 600RR 2min 33.039 sek
31. Tom Tunstall GBR Hardinge – Ice Valley Motorsport Honda CBR 600RR 2min 37.237 sek
32. Andrea Berta ITA SLM Racing Yamaha YZF R6 2min 41.187 sek
33. Luka Nedog SLO Ducati SC Caracchi 749 R 2min 41.314 sek

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
101 zapytań w 0,991 sek