Home / MotoGP / Monza Rally: Rossi prowadzi przed ostatnim etapem (+ wideo)

Monza Rally: Rossi prowadzi przed ostatnim etapem (+ wideo)

Rossi

Valentino Rossi znajduje się na prowadzeniu w Monza Rally Show – corocznej imprezie na włoskim torze wyścigowym Monza, gdzie w samochodach rajdowych rywalizują ze sobą kierowcy rajdowi i wyścigowi zarówno ze świata dwóch jak i czterech kółek. Rossi jak zwykle, prowadzi Forda Fiestę RS WRC z M-Sportu. Do końca pozostał ostatni etap, złożony z trzech oesów.

Monza Rally Show 2016 – ujęcia z OS1 i OS2

Co ciekawe, Rossi wygrał do tej pory tylko jeden z siedmiu rozegranych odcinków specjalnych – był to jednak aż 45-kilometrowy oes Maxi Grand Prix. Mimo czterech odcinków wygranych przez Daniego Sordo, który jest gwiazdą tego rajdu, Hiszpan z fabrycznej ekipy Hyundaia w WRC zajmuje dopiero trzecie miejsce. Rossi prowadzi z przewagą 12.3s nad Marco Bonanomim w Citroenie DS3 WRC. Sordo traci do #46 15.2s. Na koncie zwycięzcy rajdów WRC widnieje także 5s kary.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki Monza Rally Show po OS7 (z wszystkich 10):

clipboard01

Fot.: Lorenzo Beretta

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,702 sek