Home / MotoGP / MotoGP w Indiach i Korei Południowej?

MotoGP w Indiach i Korei Południowej?

Carmelo Ezpeleta stojący na czele MotoGP potwierdził, że trwają rozmowy na temat rozgrywania w nieodległej przyszłości wyścigów na dwóch nowych torach: w indyjskim Greater Noda oraz na Korea International Circuit nieopodal Seulu. Oba obiekty zostały w ostatnich dwóch latach włączone do kalendarza Formuły 1.

Carmelo Ezpeleta już na początku grudnia ubiegłego roku odwiedził tor Buddh International Circuit, gdzie rozmawiał na temat możliwości rozegrania GP Indii w sezonie 2013. Z kolei ostatni tydzień to dla Hiszpana podróż na Daleki Wschód i wstępne dyskusje dotyczące GP Korei. Obecny kalendarz MotoGP zawiera 12. rund rozgrywanych w Europie (z czego aż cztery na terenie Hiszpanii). Sześć wyścigów odbywa się na innych kontynentach. Problemy ekonomiczne na Półwyspie Iberyjskim sprawiają jednak, że pod znakiem zapytania stoi dalsze rozgrywanie rund na Estoril, Jerez oraz Circuit de Catalunya.

W sezonie 2013 do kalendarza dołączą dwie rundy po drugiej stronie Atlantyku: w Argentynie oraz kolejna w Stanach Zjednoczonych. W wywiadzie dla serwisu MCN Ezpeleta przyznał: „Będziemy mieć mniej wyścigów na Półwyspie Iberyjskim. W 2013 roku Hiszpania i Portugalia prawdopodobnie będą mieć w sumie trzy rundy. Nie te same co rok – możemy zastosować ich rotację.” Indie i Korea to niejedyne państwa pozaeuropejskie, które wyrażają chęć dołączenia do MotoGP. Pierwsze kroki ku temu wykonały już Chile i Brazylia.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 1,020 sek