Home / MotoGP / Muzeum „World Champions by 99” już otwarte

Muzeum „World Champions by 99” już otwarte

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo otworzył muzeum w Andorze, poświęcone wielkim mistrzom z historii wyścigów motocyklowych grand prix oraz Formuły 1. Hiszpan cztery lata poświęcił na gromadzenie zbiorów, które złożyły się na kolekcję, nazwaną „World Champions by 99”.

W kolekcji zebrane zostały pamiątki po wielu mistrzach motocyklowych klas 500ccm i MotoGP, takich jak Barry Sheene, Wayne Rainey, Valentino Rossi czy Marc Marquez. Formułę 1 reprezentują zbiory związane np. z Ayrtonem Senną czy Michaelem Schumacherem. Lorenzo szczególny nacisk kładł na takie przedmioty jak kaski i kombinezony sportowe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Także fani samego Hiszpana znajdą w muzeum coś dla siebie – jedna z części budynku to przedmioty związane z osiągnięciami Jorge Lorenzo. Zobaczyć można np. fabryczną Yamahę, na której #99 zdobył tytuł mistrza świata w sezonie 2015. Wstęp kosztuje 10 euro.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Do biletu, lizak gratis! ;-)

  2. Myślałem że sam sobie otworzył całe muzeum:D

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
32 zapytań w 0,762 sek