Home / MotoGP / Nakano w drużynie Konica Minolta Honda w sezonie 2007

Nakano w drużynie Konica Minolta Honda w sezonie 2007

Konica Minolta Honda Team jest zaszczycona ogłoszeniem wiadomości, że od sezonu 2007 Motocyklowych Mistrzostw Świata będzie z nimi jeździł Shinya Nakano, jako główny kierowca.
Japoński kierowca będzie jeździł na nowej Hondzie 800 cc po raz pierwKonica Minolta Honda Team jest zaszczycona ogłoszeniem wiadomości, że od sezonu 2007 Motocyklowych Mistrzostw Świata będzie z nimi jeździł Shinya Nakano, jako główny kierowca.
Japoński kierowca będzie jeździł na nowej Hondzie 800 cc po raz pierwszy na torze w Jerez de la Frotera w jesiennych testach, planowanych na 28-30 listopada.

Shinya Nakano swój debiut w MotoGP zanotował w 1999 roku w klasie 250 cc z teamem Yamaha Tech 3 Team, zajmując 4 miejsce w ogólnej kwalifikacji zawodników. Kolejny rok był najbardziej sukcesywny w ćwierćlitrówkach dla Nakano. Wówczas stoczył niesamowity bój o tytuł mistrza klasy 250 cc z Olivierem Jacguem. Japoński kierowca na samym finiszu wypuścił z rąk tytuł i oddał go swojemu koledze z drużyny. Rok 2001 miał być przełomowy, Nakano przeniósł się do klasy 500 cc nadal jeżdżąc dla Yamachy, ale w innych barwach. W 2002 roku, w pierwszym sezonie klasy MotoGP zaczął jeździć na czterosuwowej Yamasze M1 przez kolejny sezon.

W 2004 roku Shinya przyłączył się do Kawasaki Racing Team, gdzie spędził ostatnie trzy sezony. Jeżdżąc na Kawasaki Ninja pokazał, swoją klasę i styl. Jednak dopiero teraz wszelkie swoje nadzieje wiąże z Konica Minolta Honda Team, wierzy, że najbliższy sezon w nowym teamie przyniesie więcej szans na wywalczenie większej ilości podium w wyścigach i lepszej lokaty w końcowej klasyfikacji MotoGP na koniec sezonu 2007.
Decyzja o przejściu do nowego teamu dało Nakano możliwość bycia liderem w zespole w erze motocykli 800 cc, nadzieje na definitywną zmianę i następny krok do bycia konkurencyjnym wśród pozostałych zawodników.

Gianluca Montiron — Główny Dyrektor Konica Minolta: „Jestem bardzo zadowolony z decyzji Shiny’i, że przyjął naszą propozycję. Będzie on reprezentował najlepszy wybór do kontynuacji naszego nowego projektu w klasie MotoGP, który rozwijamy we współpracy z japońskim kierowcą. Chcemy bardzo podziękować Makoto Tamada, za wspaniałą współpracę i za to, co zrobił dla nas do tej pory, kiedy dla nas jeździł. Jednak nastał czas by znaleźć nową motywację w pracy. Stał się nim Shinya Nakano. Jego talent, mobilizacja i doświadczenie będzie fundamentem na zdobywanie nowych wyników.”

Shinya Nakano: „Pracowałem dla Kawasaki przez 3 lata. Jestem zadowolony, z tego co osiągnęliśmy razem, jaką pracę wykonaliśmy do tej pory, jakie poprawki zrobiliśmy w motocyklu. Ale musiałem znaleźć nową motywację gdzieś indziej. Oferta złożona mi przez Konica Minolta jest strzałem w dziesiątkę, jestem podekscytowany tą współpracą, chociaż wiem, że to był bardzo trudna decyzja do podjęcia. Jestem jednak zaszczycony nową propozycją, będę pracował ciężko i dawał z siebie wszystko by choć raz osiągnąć tytuł mistrza. Jeszcze nie testowałem nowej Hondy 800 cc, ale będzie dobrze i jestem dobrej myśli na przyszłość. Nie mogę się już doczekać spotkania z nowym teamem, mam nadzieje, że tutaj spełnią się moje marzenia.”

W miejsce Nakano w Kawasaki przyjdzie Olivier Jacque.

Konica Minolta Honda
Zdjęcie: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 0,780 sek